PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska stolica hokeja na trawie

  • KB    4 maja 2010 - 10:28
Polska stolica hokeja na trawie

Powstało nowoczesne centrum szkolenia w hokeju na trawie. W gminie Gąsawa (powiat żniński), która jest silnym ośrodkiem hokeja na trawie w kraju, otworzono pełnowymiarowe, oświetlane boisko.
Budowę kompleksu, którego uroczyste otwarcie odbyło się 1 maja, współfinansował samorząd województwa kujawsko-pomorskiego.

W Gminie Gąsawa (powiat żniński), która jest silnym ośrodkiem hokeja na trawie w kraju, powstało pełnowymiarowe (55 m na 92 m), oświetlane boisko. Zainstalowano specjalną, przeznaczoną do gry w hokeja na trawie sztuczną nawierzchnię z systemem nawadniającym. Wybudowano trybuny mieszczące tysiąc kibiców. W budynku o powierzchni 300 metrów kwadratowych powstały szatnie, pomieszczenia sanitarne, a także sala konferencyjna i taras widokowy. Wybudowanie takiego obiektu to ostatni z warunków do utworzenia w tym miejscu Europejskiego Centrum Szkolenia Młodzieży pod auspicjami Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie (EHF).

Samorząd województwa przeznaczył w ubiegłym roku 393 tysięcy złotych na realizację tej inwestycji. Resort sportu wsparł przedsięwzięcie kwotą 4,5 miliona złotych. Ministerialne wsparcie oznacza, że inwestycja jest strategicznym przedsięwzięcie w skali całego kraju, a nie tylko województwa.

Uroczyste otwarcie boiska odbyło się 1 maja. Wzięły w nim udział między innymi władze Międzynarodowej Federacji Hokeja na Trawie oraz Europejskiej Federacji Hokeja na Trawie. Samorząd województwa reprezentował członek zarządu województwa Bartosz Nowacki.

- Od dwóch lat konsekwentnie realizujemy program rozbudowy bazy sportowej w Kujawsko-Pomorskiem. Wsparcie z budżetu województwa otrzymują wszystkie samorządy biorące udział w ogólnopolskim programie budowy „Orlików”. Idziemy jednak o wiele dalej, modernizując zaniedbaną infrastrukturę sportową oraz wspierając gminy i powiaty w budowie hal sportowych, stadionów i boisk. Zwracamy szczególną uwagę na to, by powstawały one w tych miejscach, w których ich brakuje, aby każdy mieszkaniec regionu miał do nich swobodny dostęp – tłumaczy marszałek Piotr Całbecki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.