PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska Wschodnia coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów

  • wnp.pl    1 sierpnia 2017 - 14:40
Polska Wschodnia coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów
W Ropczycach w woj. podkarpackim powstał zakład produkcyjny układów przeniesienia napędu do cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce’a (Fot. Mostostal Zabrze/mat.pras.)

Polska Agencja Inwestycji i Handlu dostrzega wzrost zainteresowania wśród inwestorów Polską Wschodnią. Widać to przede wszystkim po liczbie zapytań od firm o tereny inwestycyjne w tym regionie kraju - mówi Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH ds. inwestycji.
Na to zainteresowanie wpływ ma przede wszystkim znacząca poprawa przygotowania terenów inwestycyjnych pod kątem prowadzenia przyszłej działalności gospodarczej, co PAIH odnotowuje przy każdej edycji konkursu Grunt na Medal (ostatnia w 2016 roku).

- Inwestorzy chwalą również wysoki poziom zaangażowania władz lokalnych, ich profesjonalizm i gościnność - stwierdza Krzysztof Senger. - Pod tym względem oferty z Polski Wschodniej niczym nie ustępują ofertom z lokalizacji uznawanych za najbardziej pożądane przez biznes.

Według niego, PAIH może też te zmiany oceniać z perspektywy minionych lat. Łatwiej więc też dostrzec, jak zmieniło się również nastawienie inwestorów zagranicznych do Polski Wschodniej.

W opinii wiceprezesa Sengera, dawniej wielu inwestorów, którzy zaczynali działalność w Polsce, rzadko kierowało wzrok na polską „ścianę wschodnią”, wybierając od razu miejsca bliższe zachodniej granicy. - Dziś widzimy, że inwestorzy coraz częściej myślą o działalności w tym makroregionie, zwłaszcza w przypadku reinwestowania wypracowanego kapitału w innym miejscu Polski - podkreśla.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.