Polska Wschodnia coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów

Polska Agencja Inwestycji i Handlu dostrzega wzrost zainteresowania wśród inwestorów Polską Wschodnią. Widać to przede wszystkim po liczbie zapytań od firm o tereny inwestycyjne w tym regionie kraju - mówi Krzysztof Senger, wiceprezes PAIH ds. inwestycji.
Polska Wschodnia coraz bardziej atrakcyjna dla inwestorów
W Ropczycach w woj. podkarpackim powstał zakład produkcyjny układów przeniesienia napędu do cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce’a (Fot. Mostostal Zabrze/mat.pras.)

Na to zainteresowanie wpływ ma przede wszystkim znacząca poprawa przygotowania terenów inwestycyjnych pod kątem prowadzenia przyszłej działalności gospodarczej, co PAIH odnotowuje przy każdej edycji konkursu Grunt na Medal (ostatnia w 2016 roku).

- Inwestorzy chwalą również wysoki poziom zaangażowania władz lokalnych, ich profesjonalizm i gościnność - stwierdza Krzysztof Senger. - Pod tym względem oferty z Polski Wschodniej niczym nie ustępują ofertom z lokalizacji uznawanych za najbardziej pożądane przez biznes.

Według niego, PAIH może też te zmiany oceniać z perspektywy minionych lat. Łatwiej więc też dostrzec, jak zmieniło się również nastawienie inwestorów zagranicznych do Polski Wschodniej.

W opinii wiceprezesa Sengera, dawniej wielu inwestorów, którzy zaczynali działalność w Polsce, rzadko kierowało wzrok na polską „ścianę wschodnią”, wybierając od razu miejsca bliższe zachodniej granicy. - Dziś widzimy, że inwestorzy coraz częściej myślą o działalności w tym makroregionie, zwłaszcza w przypadku reinwestowania wypracowanego kapitału w innym miejscu Polski - podkreśla.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE