PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsko-portugalskie konsorcjum

  • PAP    27 stycznia 2011 - 19:29
Polsko-portugalskie konsorcjum

Konsorcjum polsko-portugalskie wygrało przetarg na budowę 23-kilometrowego odcinka drogi S-17 Warszawa-Lublin między Sielcami k. Kurowa a Bogucinem.
Budowa tego odcinka będzie kosztowała ponad 624 mln zł - poinformował w czwartek rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA Krzysztof Nalewajko.

Liderem zwycięskiego konsorcjum jest Mota - Engil Polska Central Europe w Krakowie. Pozostałe firmy tworzące konsorcjum to: Mota Engil Engenharia e Construcao (Portugalia), Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie, Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Puławach. Oferta tego konsorcjum okazała się najtańsza.

Między Sielcami a Bogucinem konsorcjum ma wybudować dwujezdniową drogę ekspresową z dwoma pasami ruchu w każdą stronę, przy czym pozostawiona będzie rezerwa terenu pod budowę trzeciego pasa ruchu w obie strony.

Oprócz 23-kilometrowego odcinka głównej drogi powstanie też sieć dróg dla ruchu lokalnego o łącznej długości 34 km. Ma być także wybudowanych siedem mostów i 13 wiaduktów oraz 10 km ekranów przeciwhałasowych. Na trasie będą cztery węzły umożliwiające wjazd na drogę ekspresową: w Sielcach, Kurowie, Przybysławicach i Bogucinie.

Uczestnicy przetargu mają 10 dni na wniesienie odwołań. "Jeśli nie będzie odwołań, to umowę z wykonawcą będzie można podpisać w połowie marca, po kontroli postępowania przetargowego przez prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Prace przy budowie powinny ruszyć w ciągu miesiąca po podpisaniu umowy" - powiedział Nalewajko.

Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął "Program Budowy Dróg na lata 2011-2015". Limit środków na budowę dróg w Polsce został podwyższony z proponowanych wcześniej 78 mld zł do 82 mld 800 mln zł. Umożliwi to m.in. budowę fragmentu drogi ekspresowej S-17 z Kurowa do Lublina, o co od kilku tygodni walczyli m.in. samorządowcy i związkowcy na Lubelszczyźnie. W pierwotnym projekcie Ministerstwa Infrastruktury budowa tej drogi miała się rozpocząć przed 2013 r. tylko w przypadku, gdyby znalazły się dodatkowe pieniądze.

Budowa drogi S-17 między Kurowem a Lublinem podzielona jest na cztery fragmenty. W kwietniu mają zostać otwarte oferty na budowę kolejnego odcinka między Bogucinem a Dąbrowicą. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.