Południowa obwodnica Gdańska przejezdna

Obwodnica południowa Gdańska, czyli droga ekspresowa S7 o długości 18 km, została oddana do użytku w sobotę wieczorem.
Południowa obwodnica Gdańska przejezdna
Trasa będzie przejezdna, ale jej budowa całkowicie zakończy się dopiero w lipcu. Droga łączy krajową „siódemkę” z autostradą A1.

Rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) w Gdańsku, Piotr Michalski uważa, że dzięki nowej trasie przez Gdańsk będzie przejeżdżało o jedną trzecią mniej pojazdów niż dotychczas. Obwodnica odciąży m.in. Śródmieście od ruchu tranzytowego. Według prognoz ruchu w ciągu doby, może tamtędy przejeżdżać o 12-14 tys. pojazdów mniej.

Zwrócił uwagę, że obwodnica łącząca krajową siódemkę w Koszwałach z obwodnicą Trójmiasta i autostradą A1 w Straszynie, ma nie tylko znaczenie regionalne, ale też bardzo istotne znaczenie w układzie drogowym całego kraju.

– Ta droga sprawnie skomunikuje Trójmiasto ze Szczecinem, Łodzią i Warszawą oraz usprawni połączenia komunikacyjne terenów portowych z resztą kraju” – wyjaśnił.

Do użytku zostaną oddane dwie dwupasmowe jezdnie na całym 18-kilometrowym odcinku. Ze względu na trwające jeszcze prace nie będzie otwarty węzeł Gdańsk Lipce czyli zjazd do Traktu św. Wojciecha. Nie będzie można też zjeżdżać na węźle Gdańsk Olszynka, bo nie ma tam jeszcze połączenia obwodnicy z budowaną Trasą Sucharskiego.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

NARESZCIE. JECHAŁEM TĄ DROGĄ. super!

MK, 2012-06-13 02:06:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE