PARTNER PORTALU
  • BGK

Południowa obwodnica stolicy do 2019 r.

  • PAP    26 września 2013 - 16:04
Południowa obwodnica stolicy do 2019 r.

Ring warszawski zbudujemy najdalej do 2019 r. - zadeklarował w czwartek minister transportu Sławomir Nowak. Pieniądze na dokończenie obwodnicy Warszawy mają pochodzić z przesunięcia środków z dwóch innych inwestycji.
Nowak mówił podczas konferencji prasowej, że budowa obwodnicy Warszawy, choć jest droga, to jednak jest inwestycją kluczową. "Z punktu widzenia rozwoju ekonomicznego Warszawa jest kluczowym miejscem" - podkreślił.

Wskazał, że środki na dokończenie budowy południowej obwodnicy Warszawy mają pochodzić z przesunięcia w czasie dwóch inwestycji polegających na budowie wlotów do Warszawy od południa i północy. Dodał, że w związku z brakiem niektórych decyzji środowiskowych, inwestycje te muszą czekać, więc "pieniądze z tamtych inwestycji chcemy szybko zaangażować w budowę POW".

"Zaoszczędzone pieniądze z północnego przebiegu Płońsk - Czosnów - Łomianki - Warszawa plus zaoszczędzone wskutek przesunięcia w czasie realizacji inwestycji od Grójca do węzła Lotnisko pozwolą nam na sfinansowanie południowej obwodnicy Warszawy" - powiedział minister.
Dodał, że na początku przyszłego roku ma ruszyć pilna inwestycja "po starym śladzie" drogi S7 w Łomiankach. Chodzi m.in. o budowę kładek, aby "wprowadzić pewne rozwiązania, które z punktu widzenia mieszkańców Łomianek poprawią komfort życia".

Nowak poinformował też, że budowa wschodniej obwodnicy Warszawy jest zabezpieczona finansowo.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • dareckiddd, 2013-09-27 11:49:34

    Do Andrzej- Zmiana rzadu na pewno nie sprawi baranie że ta obwodnica powstanie szybciej. Gdybys miał pojecie o czasie w jakim sie buduje drogi to nie pusałbyś takich bzdur ale jak sie nie ma pojecia nawet na jakim etapie sa przygotowania to pisze się takie bzdury jak ty. Wczorajsze deklaracje premie...ra dają szanse na szybkie rozpoczecie budowy.  rozwiń
  • Andrzej, 2013-09-27 11:31:07

    Poludniowa obwodnica Warszawy powinna i moze powstac szybciej. Jest tylko jeden warunek- zmiana rzadu.