PARTNER PORTALU
  • BGK

Południowa Obwodnica Warszawy: Rusza ostatni etap budowy

  • jk    23 lutego 2018 - 21:30
Południowa Obwodnica Warszawy: Rusza ostatni etap budowy
Budowę Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2 realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Fot. pulawska-lubelska.pl)

Na Ursynowie ruszył ostatni etap budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Mieszkańców i kierowców czekają utrudnienia w ruchu.
  • W piątek (23 lutego) późnym wieczorem wykonawca Południowej Obwodnicy Warszawy wprowadza zmiany w organizacji ruchu na Ursynowie.
  • Wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia pomiędzy ulicami W. Pileckiego i Stryjeńskich.
  • Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią północną.

Od piątku wieczorem (23 lutego) kierowców i mieszkańców Ursynowa czekają utrudnienia, rozpocznie się bowiem kolejny etap budowa Południowej Obwodnicy Warszawy w tej dzielnicy miasta. Zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ul. F. Płaskowickiej, od skrzyżowania z ul. W. Pileckiego do skrzyżowania z ulicami Dereniową i Stryjeńskich. Kierowcy jadący od strony ul. Puławskiej przejadą na drugą jezdnię przewiązkę na wysokości jednostki Straży Pożarnej – na północnej jezdni będzie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku.

Zlikwidowane zostanie również rondo na skrzyżowaniu z ul. W. Pileckiego, a w jego miejsce wytyczone będzie zwykłe skrzyżowanie. Zatem jadący ul. F. Płaskowickiej od strony al. Komisji Edukacji Narodowej nie będą mogli skręcić w lewo w kierunku os. Kazury. Rondo na skrzyżowaniu z ulicami Dereniową i Stryjeńskich zostanie utrzymane, ale wlot tej ostatniej ulicy od strony południowej zostanie zwężony do jednego pasa ruchu.

Zmiany będą dotyczyły również pieszych i rowerzystów. Całkowicie zamknięty będzie chodnik po południowej stronie ulicy i droga dla rowerów pomiędzy ulicami rtm. W. Pileckiego i Polskie Drogi a tymczasowa droga dla rowerów zostanie wytyczona po północnej stronie ulicy.

Czytaj też: Andrzej Adamczyk: od 5 lat obwodnica Warszawy powinna być gotowa

Likwidacji ulegną przystanki Pileckiego i Stryjeńskich zlokalizowane po południowej stronie ul. F. Płaskowickiej. W zamian zostaną uruchomione przystanki zastępcze przy ul. Dereniowej i przy ul. W. Pileckiego, bezpośrednio przed skrzyżowaniami z ul. F. Płaskowickiej.

jak podaje stołeczny ratusz, w kolejnym etapie prac (wykonawca nie podał jeszcze terminu) połączenie z ul. F. Płaskowickiej stracą ulice Braci Wagów i F.M. Lanciego. Nadal będzie obowiązywał zakaz skrętu w lewo w każdej relacji na skrzyżowaniu z al. Komisji Edukacji Narodowej. Zwężony będzie także wlot ul. F. Płaskowickiej na skrzyżowanie z ul. J. Rosoła.

Południowa Obwodnica WarszawyMultimedia

×
KOMENTARZE (1)

  • wyspasmiechu.pl, 2018-02-25 11:05:49

    Nareszcie ....