PARTNER PORTALU
  • BGK

Południowa Obwodnica Warszawy z pozwoleniem wojewody mazowieckiego

  • PAP/PSZ    3 października 2017 - 17:20
Południowa Obwodnica Warszawy z pozwoleniem wojewody mazowieckiego
Obwodnica pozwoli na połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. (fot. Shuttterstock)

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację budowy ok. 3,5 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy - poinformowano we wtorkowym komunikacie prasowym Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.
Jak przypomniało w komunikacie biuro prasowe Urzędu, odcinek ten przebiega przez dzielnicę Wilanów.

"Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności" - podkreślono.

Inwestorem odcinka jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Decyzja dotyczy budowy fragmentu drogi ekspresowej S2 na odcinku od węzła Przyczółkowa (z węzłem) do mostu przez Wisłę o długości ok. 3,5 km. Projekt inwestycji zakłada budowę m.in.: sieci kanalizacji deszczowej, urządzeń BRD i ochrony środowiska, w tym ekranów akustycznych. Projekt obejmuje również przebudowę istniejących sieci dróg publicznych.

Południowa Obwodnica Warszawy to droga ekspresowa realizowana w województwie mazowieckim, na terenie m.st. Warszawy w dzielnicach Ursynów, Wilanów i Wawer. POW umożliwi połączenie dróg krajowych w kierunku Terespola, Lublina, Krakowa czy Wrocławia. Ponadto połączy trasę Armii Krajowej z węzłem A2 Konotopa do Gdańska i Białegostoku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.