PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomogą Łapom szukać inwestorów

  • PAP    21 listopada 2011 - 15:45
Pomogą Łapom szukać inwestorów

Państwowa Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych będzie pomagać w szukaniu inwestorów gminie Łapy. Chodzi głównie o inwestorów, którzy mogliby ulokować produkcję w podstrefie w Łapach Tarnobrzeskiej SSE.
Jak powiedział w poniedziałek rzecznik urzędu miasta i gminy Łapy Marian Olechnowicz, samorząd Łap liczy przede wszystkim na fachową pomoc w promocji tych terenów i w poszukiwaniu oraz obsłudze inwestorów zagranicznych.

Umowę o takiej współpracy podpisali niedawno prezes PAIiIZ Sławomir Majman i burmistrz Łap Wiktor Brzosko.

Łapy to podlaskie miasto, które zmaga się z problemami po tym, gdy w ostatnich latach przestały tam istnieć dwa kluczowe zakłady pracy: Cukrownia Łapy oraz Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego. Pracę straciło ponad tysiąc osób. Na lokalnym rynku bardzo trudno o zatrudnienie.

Czytaj też: W Łapach powołano podstrefę

W Łapach powołano na początku 2011 roku podstrefę Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Właśnie zakończyły się prace nad dokumentacją potrzebną do uzbrojenia terenów pod inwestycje w podstrefie. W grudniu ma być ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy tych robót. Wszystkie prace mają potrwać około roku tak, by tereny te były gotowe na koniec 2012 roku - poinformował Olechnowicz.

Na uzbrojenie terenów samorząd Łap otrzymał 5,1 mln zł dotacji z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Podstrefą objętych jest 12 hektarów gruntów. Teren ma być podzielony na 9 działek. Według Olechnowicza, inwestowaniem są zainteresowane dwie firmy z zachodniej Polski, które deklarują zatrudnienie po kilkadziesiąt osób każda. Podstrefą interesuje się również jedna z firm z regionu.

PAIiIZ poinformowała, że poza Łapami, podobne umowy o współpracy ma podpisane już z Kielcami, Lublinem, Rzeszowem, Białymstokiem, Olsztynem, Bydgoszczą, Koszalinem, Krosnem, Częstochową, Zamościem, Szczecinkiem, Piłą, Radomskiem i Piotrkowem Trybunalskim.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.