PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorska Kolej Metropolitalna: testowane nowe, imponujące przystanki

  • bad    9 czerwca 2015 - 11:21

Z wnętrza przystanków, gdzie zamontowane zostały najnowocześniejsze oprawy LED-owe, przez specjalnie zaprojektowaną perforację ścian, wydobywają się promienie światła, które w widowiskowy sposób oświetlają najbliższą okolicę – tak prezentują się obiekty Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.
Były testy bezpieczeństwa, teraz pora na oświetlenie. Na wszystkich ośmiu przystankach Pomorskiej Kolei Metropolitalnej trwają testy oświetlenia. Efekt? Zjawiskowy.

Przystanki zaprojektowane przez gdańską artystkę Annę Waligórską

Dzięki ozdobnej perforacji ścian przystanków, która zaprojektowana została przez gdańską artystkę – Annę Waligórską, wieczorem oraz w nocy można podziwiać niezwykłą iluminację obiektów kolejowych. Z wnętrza przystanków, gdzie zamontowane zostały najnowocześniejsze oprawy LED-owe, przez specjalnie zaprojektowaną perforację ścian, wydobywają się promienie światła, które w widowiskowy sposób oświetlają najbliższą okolicę.

Czytaj też: Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2015

Ponadto od kilku tygodni można obserwować iluminację wiaduktu kolejowego nad ul. Słowackiego. Na co dzień obiekt ten ma być podświetlony na biało, a okazjonalnie iluminacja będzie wzbogacana o kolory związane z przypadającym akurat wydarzeniem lub rocznicą.

Do podświetlenia wiaduktu PKM obiektu użyte zostały najwyższej jakości naświetlacze LED-owe RGBW. Iluminacja ta jest szczególna również ze względu na nowatorskie systemy sterowania, które pozwalają w czasie rzeczywistym sterować oświetleniem z dowolnego miejsca poprzez interfejs na stronie internetowej.

Przy oświetleniu przystanków PKM wykorzystano najnowocześniejsze oprawy LED-owe. Na każdym kolejowym obiekcie jest ich średnio 60-70. Ich moc waha się od 13 do 40 W. Tak więc mimo bardzo dużej ilości światła w obrębie przystanku, ilość pobieranej energii będzie stosunkowo niewielka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.