PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny rozbudowany

  • PAP    14 marca 2013 - 16:43
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny rozbudowany

W czwartek w Gdyni oficjalnie zakończono rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Swoją siedzibę będzie mogło tam mieć 300 firm. Według władz miasta jest to największy park w kraju pod względem powierzchni - zajmuje 76 tys. metrów kwadratowych.
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Gdyni, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego znajduje się Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz Dział Innowacji Społecznych i Centrum Designu. Łączna powierzchnia laboratoriów i prototypowni w nowych obiektach parku wynosi ponad dwa tysiące metrów kwadratowych. Posiada też największą w kraju bazę sal konferencyjnych (12 sal na 960 osób).

W parku będą mogły mieć swoje siedziby głównie firmy oraz przedsiębiorstwa nowatorskie i zajmujące się technologiami. Ok. 20 proc. powierzchni parku przeznaczono np. na restauracje, banki i centra konsultingowe, które będą musiały zapłacić wyższy czynsz niż firmy innowacyjne.

"Pomorski Park Naukowo Technologiczny tworzy korzystne warunki dla rozwoju innowacyjności, przedsiębiorczości i kreatywności oraz aktywizacji lokalnej społeczności. To miejsce, w którym powstają zawansowane technologie, rozwijają się nowatorskie pomysły, a swoje siedziby mają tu firmy głównie z dziedzin biotechnologii i ochrony środowiska, informatyki, elektroniki i telekomunikacji, inżynierii, innowacji społecznych oraz nowoczesnego wzornictwa" - zaznaczono w komunikacie biura prasowego urzędu.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni powstał w 2001 roku. Do tej pory swoje siedziby miało tam ok. 100 przedsiębiorstw. Rozbudowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. i kosztowała ok. 208 mln zł, z czego ok. 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy Unii Europejskiej. Pozostałą część sfinansowała Gdynia. Obecnie park ma sześciokrotnie większą powierzchnię, niż miał przed rozbudową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.