PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny rozbudowany

  • PAP    14 marca 2013 - 16:43
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny rozbudowany

W czwartek w Gdyni oficjalnie zakończono rozbudowę Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Swoją siedzibę będzie mogło tam mieć 300 firm. Według władz miasta jest to największy park w kraju pod względem powierzchni - zajmuje 76 tys. metrów kwadratowych.
Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Gdyni, na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego znajduje się Regionalny Ośrodek Informacji Patentowej oraz Dział Innowacji Społecznych i Centrum Designu. Łączna powierzchnia laboratoriów i prototypowni w nowych obiektach parku wynosi ponad dwa tysiące metrów kwadratowych. Posiada też największą w kraju bazę sal konferencyjnych (12 sal na 960 osób).

W parku będą mogły mieć swoje siedziby głównie firmy oraz przedsiębiorstwa nowatorskie i zajmujące się technologiami. Ok. 20 proc. powierzchni parku przeznaczono np. na restauracje, banki i centra konsultingowe, które będą musiały zapłacić wyższy czynsz niż firmy innowacyjne.

"Pomorski Park Naukowo Technologiczny tworzy korzystne warunki dla rozwoju innowacyjności, przedsiębiorczości i kreatywności oraz aktywizacji lokalnej społeczności. To miejsce, w którym powstają zawansowane technologie, rozwijają się nowatorskie pomysły, a swoje siedziby mają tu firmy głównie z dziedzin biotechnologii i ochrony środowiska, informatyki, elektroniki i telekomunikacji, inżynierii, innowacji społecznych oraz nowoczesnego wzornictwa" - zaznaczono w komunikacie biura prasowego urzędu.

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni powstał w 2001 roku. Do tej pory swoje siedziby miało tam ok. 100 przedsiębiorstw. Rozbudowa rozpoczęła się jesienią 2010 r. i kosztowała ok. 208 mln zł, z czego ok. 137 mln zł to środki pozyskane z funduszy Unii Europejskiej. Pozostałą część sfinansowała Gdynia. Obecnie park ma sześciokrotnie większą powierzchnię, niż miał przed rozbudową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.