Pomorskie, Gdańsk: Mieszkańcy zbierają podpisy na budowę Drogi Zielonej

• Co najmniej 1,5 tysiąca głosów popierających budowę Drogi Zielonej zebrano do tej pory wśród mieszkańców Gdańska-Osowej.
• Głosy będą zbierane do końca czerwca. Do akcji dołączają kolejne dzielnice – w tym Przymorze Małe i Oliwa.
• Droga odkorkuje część miasta, ale jej budowa wyniesie aż 2 miliardy złotych.
Pomorskie, Gdańsk: Mieszkańcy zbierają podpisy na budowę Drogi Zielonej
Droga Zielona na Żabiance (fot. Artur Andrzej/wikipedia.org)

Budowa drogi to inwestycja warta 2 mld zł i samorząd Gdańska nie jest w stanie samodzielnie sfinansować tej inwestycji. By przekonać Warszawę do sfinansowania tego przedsięwzięcia, sprawy w swoje ręce wzięli sami mieszkańcy.

Pod koniec kwietnia podczas spotkania prezydenta Gdańska z mieszkańcami Osowej, przewodniczący zarządu tej dzielnicy, Maciej Przybylski, ogłosił rozpoczęcie zbiórki podpisów mieszkańców popierających tę inwestycję.

W samej Osowej zebrano już co najmniej 1,5 tys. głosów. Do akcji dołączyło już Przymorze Małe, gdzie zebrano 350 podpisów w tydzień. W dzielnicy Oliwa głosy będą zbierane podczas festynu 11 czerwca. Kompletne listy z podpisami mieszkańców zostaną przekazane w lipcu do gdańskiego magistratu. 

Czytaj też: Porty napędzają koniunkturę nadmorskich gmin i powiatów

O dokończeniu budowy Drogi Zielonej, wywierceniu tunelu pod wzgórzem Pachołek i stworzeniu Zielonego Bulwaru mówi się w ostatnich miesiącach coraz częściej. Cała droga ma połączyć planowany IV odcinek Trasy Słowackiego (zawierający Tunel pod Martwą Wisłą) z granicą między Gdańskiem i Sopotem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tuskolandia chyba się skończyła. Wystarczy rabowania wspólnej kasy przez Gdańsk.

MLP, 2016-06-01 08:39:06 odpowiedz

2,000,000,000/1,500=1,333,333

olse, 2016-05-31 21:54:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE