PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: Powstanie droga ekspresowej S6 o którą od lat zabiegali samorządowcy i mieszkańcy

  • PAP/AT    19 maja 2017 - 11:40
Pomorskie: Powstanie droga ekspresowej S6 o którą od lat zabiegali samorządowcy i mieszkańcy
O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego (Jerzy Szmit, fot.mib.gov.pl)

Na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni powstanie ok. 42 km drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej).
• Powstanie ok. 42 km drogi ekspresowej S6 (tzw. Trasy Kaszubskiej) na odcinku z Bożegopola Wielkiego do Luzina i z Luzina do Gdyni - ogłosił wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit.

• Będzie to tylko część trasy, o budowę której od wielu lat apelują samorządy i mieszkańcy.

• O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego.

Podczas konferencji prasowej w Wejherowie wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit poinformował, że ze względu na ograniczone fundusze, na razie powstanie tylko część rasy S6. Za ok. dwa miliardy zł ma powstać blisko 42 km drogi ekspresowej. Nadal nie będzie budowana trasa na odcinku z Koszalina do Słupska i w kierunku Trójmiasta.

"Rozumiem oczekiwania, że inwestycja powinna iść dalej na zachód, i tak będzie" - zadeklarował Szmit. "Pójdzie gdzieś w horyzoncie trzech - czterech lat S6 dalej, w kierunku Koszalina i Szczecina" - powiedział.

W Wejherowie wiceminister podpisał decyzję o skierowaniu do drugiego etapu przetargu na budowę trasy na odcinkach z Luzina do Szemudu i z Szemudu do Gdyni - Wielkiego Kacka o łącznej długości ponad 30 km. Pierwszy etap przetargu zakończył się we wrześniu 2015 r.

GDDKiA zamieściła już na swojej stronie internetowej zaproszenie do składania ofert cenowych na budowę trasy na dwóch odcinkach z Luzina do Gdyni.

Dyrektor gdańskiego oddziału GDDKiA Radosław Kantak poinformował media, że niezwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na budowę odcinka trasy od węzła Łęczyce do Luzina o długości ok. 15 km.

O budowę S6 od wielu lat apelowali do rządu i parlamentarzystów mieszkańcy i samorządowcy z województwa pomorskiego. Na początku kwietnia z apelem do premier o wsparcie budowy trasy ekspresowej S6 na odcinku od Koszalina, przez Słupsk do Trójmiasta, wystąpiło Stowarzyszenie Samorządowe S6. Zdaniem samorządowców Pomorze Środkowe jest regionem najbardziej wykluczonym komunikacyjnie w kraju.

Budowa drogi ekspresowej S6 ze Szczecina do Trójmiasta na odcinku od Sianowa przez Słupsk i Lębork do Trójmiasta i A1 miała się rozpocząć w 2018 r. Droga ekspresowa S6 o łącznej długości ok. 330 km ma połączyć Szczecin, Police, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Słupsk i Trójmiasto z autostradą A1.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.