PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomorskie: Remont drogi Człuchów-Debrzno za prawie 54 mln zł

  • PAP/JS    2 lutego 2017 - 17:21
Pomorskie: Remont drogi Człuchów-Debrzno za prawie 54 mln zł
Przebudowa obejmuje odcinek drogi wojewódzkiej o długości ok. 19 km. (fot. pixabay)

• Do końca roku ma być zmodernizowany ok. 19 km odcinek drogi wojewódzkiej na odcinku Człuchów-Debrzno (Pomorskie).
• Prace o wartości prawie 54 mln zł mają się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu.
• Droga ma być szersza, oświetlona i z nowymi skrzyżowaniami.
W Gdańsku została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Gdańsku a wykonawcą, firmą Strabag Sp. z. o.o. dotycząca rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 188 na odcinku Człuchów - Debrzno. Jest to jeden z najbardziej zniszczonych i niebezpiecznych odcinków dróg w południowo-zachodniej części Pomorskiego.

Wartość umowy wynosi 53,9 mln zł. 85 proc. tej kwoty zostanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przebudowa obejmuje odcinek drogi wojewódzkiej o długości ok. 19 km. Droga ma być poszerzona do sześciu metrów (z obecnych ok. 4,5-5 m), a w niektórych miejscach układ drogowy ma być przebudowany, powstaną ciągi pieszo-rowerowe oraz nowe skrzyżowania i ronda m.in. w miejscowościach Dębnica i Mosiny. Skrzyżowania mają być przebudowane m.in. w Człuchowie i Debrznie.

Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski podał, że w ramach RPO na lata 2014-2020 zostało przebudowanych lub jest w trakcie modernizacji ok. 70 km dróg wojewódzkich, na co przeznaczono ok. 330 mln zł. Wymienił, że m.in. powstała już obwodnica Kartuz, realizowane są drogi od węzła A1 przez Pruszcz Gdański do "siódemki" oraz odcinki dróg na Powiślu. Niebawem ma być podpisana umowa na przebudowę ok. 28-km odcinka trasy ze Straszyna do Starogardu Gdańskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.