PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 12 mln na podkarpackie drogi

  • PAP    22 grudnia 2011 - 15:17
Ponad 12 mln na podkarpackie drogi

Prawie 12,5 mln zł na remont i przebudowę ponad 59 km dróg otrzyma Podkarpacie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - poinformowała rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś.
Rzeczniczka dodała, że Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni zatwierdził przesłaną przez wojewodę listę zakwalifikowanych wniosków.

Dofinansowanych zostanie 38 zadań: 13 powiatowych i 25 gminnych. Wśród projektów, które będą zrealizowane, są m.in.: przebudowa drogi powiatowej Lubaczów-Futory, remont ulicy Czajkowskiego w Krośnie (zabierz głos/oceń prezydenta) i przebudowa ul. Nowej w Mielcu (zabierz głos/oceń prezydenta).

W tym roku z dotacji na remont dróg chciało skorzystać 60 samorządów z regionu. Komisja powołana przez wojewodę wstępnie zatwierdziła 50 zadań. Jednak po ocenie projektów pod względem merytorycznym i formalnym, ostatecznie komisja zaakceptowała 38 zadań.

Jak zaznaczyła Oczoś, 10 projektów znalazło się na liście rezerwowej.

- Uzyskają one rządowe wsparcie, jeśli gminom i powiatom uda się zaoszczędzić jakieś kwoty na przetargach - podkreśliła.

Przyszły rok będzie pierwszym, który rozpocznie nowy etap tzw. schetynówek; będzie realizowany w latach 2012-2015. Zakłada się, że w skali kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych.

W 2012 roku modernizacja i rozbudowa obejmie drogi lokalne o łącznej długości około 850 km. W latach kolejnych zadaniami programu powinno zostać objętych rocznie około 4150 km dróg lokalnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.