PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 16,5 mln z Unii na sport i rekreację

  • KB    23 czerwca 2010 - 21:39
Ponad 16,5 mln z Unii na sport i rekreację

Dobra wiadomość dla lubiących aktywny wypoczynek. Projekt zakładający budowę całorocznego, wielofunkcyjnego Regionalnego Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji oraz systemu ścieżek rowerowych w Legionowie otrzyma unijne dofinansowanie.
Wartość inwestycji to ponad 36 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie ponad 18,6 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa oraz władze miasta Legionowa.

– Legionowo korzysta z szansy, jaką dają fundusze unijne. Dziś podpisujemy kolejną, dużą umowę na dofinansowanie z UE. A trzeba podkreślić, że projekt był bardzo dobrze przygotowany, a tym samym i oceniony – podkreślił wicemarszałek Ludwik Rakowski.

– Dzięki tej inwestycji Legionowo będzie znakomitym centrum pobytowym dla sportowców na Euro 2012. Profesjonalna i nowoczesna baza to jednak przede wszystkim szansa na rozwój miasta. Będą mogły się tam odbywać zarówno widowiska sportowe, jak i np. targi czy wystawy – powiedział Roman Smogorzewski prezydent Legionowa.

Dzięki funduszom unijnym znacznie poprawi się oferta sportowo-rekreacyjna Legionowa. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie Regionalne Centrum Sportu i Aktywnej Rekreacji z punktem IT, Centrum Obsługi Rowerzysty, wypożyczalnią rowerów oraz system ścieżek rowerowych.

Budowa centrum sportu na terenie Stadionu Miejskiego w Legionowie już się rozpoczęła. Powstaje wielofunkcyjny budynek o powierzchni użytkowej 6088,2 m2 i kubaturze 49291 m3. Wykonany będzie w konstrukcji stalowo żelbetowej, w formie dwóch przenikających się brył.

W centrum mieścić się będą: pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia, sala fitness, ścianka wspinaczkowa oraz punkt odnowy biologicznej m.in. z sauną, wanną lodową i jacuzzi. Na hali sportowej z widownią dla blisko 2 tys. osób (1485 miejsc siedzących stałych oraz 544 miejsc siedzących na trybunach rozsuwanych) będą odbywały się masowe imprezy sportowe.

Do dyspozycji będzie także Punkt IT z Centrum Obsługi Rowerzysty oraz wypożyczalnia na blisko 50 specjalnie oznakowanych rowerów. Znajdzie się tu również zaplecze sportowe: pokoje klubowe, szatnie, pokoje trenerów, sanitariaty oraz magazyny. Z centrum wyodrębniona zostanie także część hotelowa. Do dyspozycji turystów będzie trzynaście 2-osobowych pokoi, bar oraz sala konferencyjna.

Drugim etapem realizacji projektu będzie połączenie nowego centrum sportowego za pomocą ścieżek rowerowych z najważniejszymi punktami Legionowa i jednocześnie z istniejącymi okolicznymi trasami rowerowymi. Nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ok. 5800 m powstaną na ulicach: Jagiellońskiej, Parkowej, Sobieskiego, Siemiradzkiego oraz Kazimierza Wielkiego. Pozwoli to na utworzenie spójnego systemu ścieżek rowerowych, w którym znajdą się także ważne dla rowerzystów i turystów obiekty m.in. parkingi, dworce, punkty serwisowe i informacyjne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Andrzej, 2011-07-12 18:38:14

    Do Ewy z Legionowa. Ja nie wstydzę się tych, którzy wybrali GO na prezydenta Legionowa, bo to są mieszkańcy naszego miasta i mieli takie prawo. Tylko po tym wyborze obawiam się o przyszłość naszego miasta - widzę to czarno i zaczynam widzieć ciemność.
  • Ewa, 2011-07-12 15:48:16

    Picerzy i propagandziści rządzą w Legionowie. Dlatego sponsorowane artykuły nie zmienią faktu, że jako mieszkaniec wstydzę się za tych, którzy dobrali Smogorzewskiego i pozostałych