PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 160 mln zł na przebudowę części obwodnicy

  • PAP    7 lipca 2011 - 13:52
Ponad 160 mln zł na przebudowę części obwodnicy

Ponad 160 mln zł kosztuje przebudowa ulicy Gen. Maczka w Białymstoku, która jest fragmentem obwodnicy miasta. W czwartek oddano do użytku dwie nowe estakady tej trasy.
To jedna z największych inwestycji drogowych władz Białegostoku w ostatnich latach. Jak powiedziała zastępca dyrektora departamentu inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku Bożena Zawadzka, otwarcie estakad ma upłynnić ruch, a także zlikwidować powstające tam – w związku z przebudową – duże korki.

Estakady ułatwią także przejazd ze wschodniej strony miasta na zachodnią. Zawadzka dodała, że prace zakończono też na rozbudowanej ulicy Gen. Maczka, która ma po dwa pasy ruchu w każdą stronę, w standardzie drogi głównej przyspieszonej.

W miejscach, gdzie droga przeszkadzałaby okolicznym mieszkańcom, ustawiono ekrany dźwiękochłonne.

Koszt całej inwestycji (m.in. przebudowa 3,5 km ulic: 3,3 km ul. Gen. Maczka i 200 metrów Alei Tysiąclecia) to ponad 160 mln zł, z tego 126 mln zł pochodzi ze środków UE z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Inwestycja zostanie zakończona we wrześniu. Do września będą jeszcze trwały prace m.in. na drogach serwisowych, przeznaczonych m.in. na potrzeby ruchu lokalnego.

Zostanie też zbudowana kładka dla pieszych, a także będą dokończone chodniki i ścieżki rowerowe.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.