PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 1700 etatów w Łódzkiej SSE

  • GK/www.mg.gov.pl    22 września 2011 - 12:06
Ponad 1700 etatów w Łódzkiej SSE

Dzięki zmianie granic Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Łodzi, Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim zrealizowane zostaną nowe inwestycje, gdzie pracę znajdzie ponad 600 osób.
Kolejnych 1140 etatów może przynieść przyłączenie do strefy 26,5 ha terenów publicznych. Przygotowane w Ministerstwie Gospodarki rozporządzenie w tej sprawie rząd przyjął 20 września 2011 r.

Czytaj też: Trzy firmy zainwestują 70 mln w ŁSSE

Łódzka SSE powiększy się o blisko 78 ha. Na nowych terenach strefy w Łodzi Indesit Company Polska planuje uruchomić zakład produkcji sprzętu AGD. Firma zamierza zatrudnić co najmniej 268 nowych pracowników i ponieść nakłady inwestycyjne na poziomie 107,6 mln zł.

Również w Łodzi powstanie Centrum BPO (Business Process Offshoring) świadczące usługi informatyczne i doradcze. Uruchomi je spółka powołana przez firmę AMG.net. Zatrudnienie znajdzie tu ponad 150 osób, przy nakładach w wysokości ok. 2 mln zł.

Z kolei Opoczno III wybuduje nowoczesny magazyn na towary produkowane przez grupę Cersanit. Dzięki nowej inwestycji powstanie co najmniej 145 nowych miejsc pracy, a nakłady wyniosą ok. 140 mln zł.

Natomiast w Tomaszowie Mazowieckim Ceramika Paradyż wyposaży obiekty produkcyjne w nowoczesne maszyny i urządzenia do produkcji płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. Przy tym projekcie zatrudnionych zostanie ponad 30 pracowników. Nakłady inwestycyjne mają osiągnąć ok. 20 mln zł.

Również w Tomaszowie Mazowieckim spółka Izo-Balex uruchomi produkcję poliuretanowych płyt termoizolacyjnych z okładziną elastyczną, do tej pory nie wytwarzanych w Polsce. W wyniku tej inwestycji firma zatrudni co najmniej 31 osób oraz poniesie nakłady w wysokości prawie 28 mln zł.

Łódzka SSE powiększy się także o 26,5 ha terenów publicznych w Łodzi, Lućmierzu, Turku i Pruszkowie. Zgodnie z szacunkami, na gruntach tych powstać może ponad 1140 nowych miejsc pracy, przy nakładach przyszłych inwestorów na poziomie co najmniej 32 mln zł. Projekty inwestycyjne zostaną wybrane w drodze przetargu po włączeniu tych terenów do strefy.

Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej wejdzie w życie 30 września 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.