Ponad 2,6 mln zł z rezerwy budżetowej państwa na inwestycje w Łódzkiem

Ponad 2,6 mln zł z rezerwy budżetowej państwa otrzymały na swoje inwestycje instytucje opieki zdrowotnej i edukację w województwie łódzkim – poinformowało biuro prasowe wojewody łódzkiego.
Ponad 2,6 mln zł z rezerwy budżetowej państwa na inwestycje w Łódzkiem
Zbigniew Rau (fot. youtube.com)

To dobra wiadomość dla naszego regionu - uważa wojewoda łódzki Zbigniew Rau. "Wyrażam nadzieję, iż przekazane przez rząd 2 miliony 616 tysięcy 545 zł przyczyni się do wzrostu jakości życia mieszkańców naszego województwa" - powiedział.

Biuro prasowe przypomina, że to na wniosek wojewody premier Beata Szydło wydała decyzję o uruchomieniu środków z rezerwy budżetowej.

1 milion złotych przeznaczone zostanie na zakup aparatury i sprzętu medycznego dla Kliniki Diagnostyki i Leczenia Niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polski w Łodzi. Kolejny 1 mln zł wykorzystany ma być na rozbudowę i przebudowę Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rawie Mazowieckiej.

550 tys. zł przeznaczonych zostanie na dofinansowanie zakupu ambulansu sanitarnego wraz z wyposażeniem na potrzeby Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w Tomaszowie Mazowieckim, a 66 545 zł na dofinansowanie rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej w Zalesiu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE