PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 2 mln na remont ulic w Kaliszu

  • AT    21 maja 2013 - 09:13
Ponad 2 mln na remont ulic w Kaliszu

2,3 mln zł otrzymał Kalisz na remont ulic Stawiszyńskiej, Piłsudskiego i Stanczukowskiego. Dotacja pochodzi rezerwy budżetowej na drogi krajowe.
Przeznaczone do remontu odcinki wpisują się w Drogę Krajową nr 25. Do 2,3 mln zł, które przyznał na to zadanie minister finansów, miasto dołoży ze swojego budżetu 2,5 mln. Dzięki tej kwocie uda się odnowić odcinek o długości około 3 km.

- Remont rozpocznie się od ulicy Stawiszyńskiej. Od granic miasta do Ronda Generała Franciszka Altera droga ta jest w kiepskim stanie. Potem przejdziemy na ulicę Piłsudskiego na odcinku od Złotej do Poznańskiej i Stanczukowskiego, aż do Ronda Dobrzec. Środki zewnętrzne na tę inwestycję pochodzą z rezerwy budżetowej, więc prace musimy zakończyć jeszcze w tym roku - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Janusz Pęcherz.

Inwestycja obejmuje remont nawierzchni, zjazdów i ciągu pieszo-rowerowego na całej długości rzeczonego odcinka. Przeprowadzenie prac znacząco ułatwią pieniądze, które udało się pozyskać z rezerwy budżetowej.

- To dobra informacja dla Kalisza, bo w dobie kryzysu każdą złotówkę ogląda się z obu stron po kilka razy - przyznał poseł Mariusz Witczak. - Fakt, że dostajemy pieniądze z rezerwy budżetowej świadczy o tym, że nasze miasto jest bardzo skuteczne w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Remont ulic będących częścią Drogi Krajowej nr 25 wpisuje się w wielką budowę, której apogeum będziemy mieli w 2014 roku. Cieszę się, że mogę przekazywać informacje o płynących do Kalisza pieniądzach, bo tam gdzie są pieniądze, tam są miejsca pracy, tam jest impuls do rozwoju gospodarczego.

Remonty na ulicach Stawiszyńskiej, Piłsudskiego i Stanczukowskiego to pierwszy etap prac wpisujących się w odnowienie Drogi Krajowej nr 25. W przyszłym roku miasto będzie się starało o dotację na remont Ronda Westerplatte i Alei Wojska Polskiego do węzła na ulicy Inwestorskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.