PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 20 mln zł na basen w Stargardzie

  • www.dziennik.stargard.pl (Sławomir Stańczyk)    31 stycznia 2012 - 11:34
Ponad 20 mln zł na basen w Stargardzie

Najpóźniej pod koniec 2013 roku stargardzianie będą mogli korzystać z nowoczesnego centrum basenowego. Dotychczasowy obiekt już niebawem zostanie poddany gruntownej modernizacji.
W odnowionej siedzibie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Szczecińskiej 35 będzie m.in. zjeżdżalnia wodna, strefa saun oraz strefa do nauki pływania. Przebudowany zostanie także hol oraz parter i piętro budynku.

OSiR Stargard Sp. z o.o. nazywa rzeczy po imieniu. – To dla nas najważniejsza, a dla miasta bardzo istotna inwestycja – twierdzi Artur Wiśniewski, prezes spółki. Prace przy rozbudowie kompleksu pływalni mają ruszyć na przełomie maja i czerwca. Zgodnie z założeniami, mają potrwać nie dłużej niż 1,5 roku.

Obiekt przy ul. Szczecińskiej całkowicie zmieni swoje oblicze. Jedną z kwestii najbardziej znaczących będzie wydłużenie basenu o 18 cm, brakujących do granicy 25 m oraz zbudowanie trybun mogących pomieścić około 100 osób. Dzięki temu obiekt ten stanie się homologowanym basenem sportowym. – Chcemy, by odbywały się na nim certyfikowane zawody pływackie. Może nie na jakąś wielką skalę, ale chociażby imprezy młodzieżowe – mówi Artur Wiśniewski, prezes OSiR Stargard Sp. z o.o.

Ponadto, jak nas poinformowano, wróci woda do tzw. małego basenu. Obecnie niecka, w której znajduje się siłownia zastąpiona zostanie nową, która mieścić będzie strefę do nauki pływania, bicze wodne, ławeczki z masażem wodnym, gejzery i inne atrakcje wodne oraz hamownie dla rury – zjeżdżalni wodnej. Opodal umieszczone będzie jacuzzi. Zdemontowana zostanie również ściana dzieląca oba baseny.

Gratką dla mieszkańców będzie też strefa łaźni, w ramach której funkcjonować będą trzy sauny (mokra, sucha i na podczerwień). Umieszczona zostanie ona w podziemiach, powiększając przy tym powierzchnie usługowe obiektu.

Oprócz rozszerzenia części basenowej o funkcje sportowo-rekreacyjne, planowany jest też szereg innych udogodnień dla klientów. Przebudowany zostanie m.in. główny hol. W miejscu, gdzie znajduje się obecnie sekretariat i toalety, będzie recepcja i punkt informacyjny. Przed wejściem na basen będą kasy oraz pojawi się system elektroniczny. Całkowicie wyburzone zostaną też schody, które prowadzą na piętro budynku i zostaną wybudowane nowe, w innym miejscu. Z obiektu zniknie też klub Gent, w miejsce którego powstanie duża sala fitness i gdzie przeniesiona zostanie część administracyjna. – Zmian jest naprawdę dużo, ale myślę, że nowy obiekt będzie idealnie dostosowany do potrzeb naszych klientów – mówi Artur Wiśniewski.

Udogodnienia czekają też niepełnosprawnych – będzie winda dostosowana do ich potrzeb, podjazd oraz łazienka i przebieralnia.

OSiR jest już niemal w stu procentach przygotowany do rozpoczęcia modernizacji. – Mamy już wszystkie pozwolenia, projekty, szkice nowego obiektu – mówi prezes. – Pozostała jeszcze część kwestii formalnych. W lutym ma zostać ogłoszony przetarg, a prace ruszą w maju lub w czerwcu.

Na czas modernizacji kompleksu przy ul. Szczecińskiej nie będą prowadzone tam żadne zajęcia. Część – mowa o zajęciach fitness – już została przeniesiona do hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Pierwszej Brygady, natomiast zajęcia basenowe odbywać się będą najprawdopodobniej na pływalni Gimnazjum nr 4, którym to obiektem już wkrótce zarządzać będzie OSiR.

Po zapowiadanej renowacji – wbrew różnym opiniom – z terenu OSiR-u nie znikną korty tenisowe. W pobliżu powstanie jednak parking mogący pomieścić około 20-30 samochodów. Modernizacja i rozbudowa basenu pochłonie około 20 mln zł netto. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • missi, 2012-02-09 22:28:03

    miejmy nadzieje ze bedzie taki jak w gryfinie. Żeby nieokazalo sie ze i tak trza bedzie jezdzic do gryfina.