PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 20 tysięcy osób odwiedziło budowany na Euro 2012 stadion w Gdańsku

  • PAP    25 kwietnia 2010 - 20:29

Ponad dwadzieścia tysięcy osób odwiedziło w niedzielę z okazji Dnia Otwartego budowę stadionu piłkarskiego w Gdańsku Letnicy, który powstaje z myślą o piłkarskich mistrzostwach Europy w 2012 roku. Frekwencja przeszła oczekiwania organizatorów.
"Ta frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. To już drugi Dzień Otwarty na naszym stadionie, ale za pierwszym razem odwiedziło budowę pięć tysięcy osób. Teraz spodziewaliśmy się wizyty co najmniej dziesięciu tysięcy mieszkańców Trójmiasta, a zostaliśmy bardzo mile rozczarowani. Godne odnotowania jest również to, że gros zwiedzających stanowili ludzie młodzi - dzieci i młodzież" - poinformował rzecznik Biura Inwestycji Euro Gdańsk 2012 Michał Kruszyński.

"Dokładnych danych nie jesteśmy w stanie podać. Liczyliśmy bowiem tylko tych, którzy pojawili się na budowie, a przecież nie każdy zdecydował się zwiedzać stadion. A chętnych było tak wielu, że pod koniec wpuszczaliśmy ludzi nie grupami, ale non stop, bez żadnych ograniczeń" - dodał zastępca Dyrektora Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro-2012, Zbigniew Weinar.

W czasie festynu każdy mógł znaleźć coś interesującego. W programie imprezy były loty balonem, przejażdżki quadami, spotkania z piłkarzami Lechii Gdańsk i byłym reprezentantem Polski Andrzejem Szarmach. Do dyspozycji odwiedzających oddano także park linowy, ścianę wspinaczkową oraz dźwig, z kabiny którego można było podziwiać plac budowy. Każdy mógł także spróbować swoich piłkarskich umiejętności na rozkładanych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Pobyt na terenie gdańskiego stadionu umilały grupy taneczne i zespoły muzyczne.

Na imprezie zbierano także pieniądze na rzecz gdańskiego hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza, można było oddać krew oraz wspomóc rodzinne domy dziecka w Gdańsku.

Pierwotnie Dzień Otwarty miał się odbyć w niedzielę 18 kwietnia, dokładnie w trzecią rocznicę przyznania w Cardiff Ukrainie i Polsce organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku. Jednak ze względu na żałobę narodową po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem został przesunięty o tydzień.

Budowę gdańskiego stadionu rozpoczęto 15 grudnia 2008 roku, a jej zakończenie zaplanowano 21 stycznia 2011 roku. Cała inwestycja ma kosztować 630 milionów złotych. Na trybunach będzie mogło zasiąść 44 tysięcy widzów, którzy pierwszy piłkarski mecz zobaczą latem 2011 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.