PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 21,5 mln zł na przebudowę łódzkiej drogi

  • PAP    24 lipca 2013 - 12:35

Jedna z najważniejszych ulic północno-zachodniej części Łodzi - ulica Rojna będzie przebudowana. Jej remont, który ma kosztować ponad 21,5 mln zł, rozpocznie się w sierpniu tego roku a zakończy we wrześniu 2014 roku.
Przebudowa ulicy obejmie odcinek długości 2,3 km - od ul. Traktorowej do ul. Szczecińskiej. Na całej długości zostanie wymieniona nawierzchnia, przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz sieć wodociągowa, elektroenergetyczna, teletechniczna i ciepłownicza. Powstaną też nowe chodniki i ścieżki rowerowe jedno- i dwukierunkowe. Ustawionych ma być także 200 nowych latarni.

Czytaj też: Drogowa rewolucja zaczyna się w Łodzi

W ramach inwestycji zostaną zbudowane trzy ronda w miejscach dotychczasowych skrzyżowań ul. Rojnej z ulicami: Rydzową, Kaczeńcową i Traktorową. Przy nich powstaną przejścia dla pieszych z wyspami i przejazdy dla rowerzystów. Kontrakt przewiduje również budowę czterech skrzyżowań z ulicami: Wici, Banachiewicza, Wiernej Rzeki i z al. Pasjonatów.

Przebudowana ma być również pętla autobusowa na ul. Rojnej. Na czas prac przeniesiona zostanie na ul. Szczecińską, w okolicy ul. Wareckiej.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na pierwszą połowę sierpnia a ich zakończenie na wrzesień 2014 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.