PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 23,5 mln zł na centrum sportowe

  • GK    14 grudnia 2012 - 13:18
Ponad 23,5 mln zł na centrum sportowe

Bank Ochrony Środowiska podpisał umowę z Urzędem Miasta Pruszcz Gdański na finansowanie budowy basenu miejskiego wraz z pełną infrastrukturą.
To już druga inwestycja BOŚ Banku realizowana w tym województwie wykorzystująca środki z unijnej inicjatywy Jessica, a piąta w kraju. Wartość całego przedsięwzięcia w Pruszczu Gdańskim to ponad 23,5 mln zł, z czego 12,6 mln zł to wartość preferencyjnej pożyczki, jakiej udzieli BOŚ.

Planowana inwestycja zakłada stworzenie pływalni o funkcjach sportowo-rehabilitacyjnych wraz z zapleczem techniczno-sportowym. Poza basenem w obiekcie zlokalizowany zostanie zespół saun, sale sportowe, widownia na ponad 100 osób oraz kawiarnia z widokiem na halę basenową. W ramach projektu nastąpi też zagospodarowanie otoczenia budynku wraz z uporządkowaniem okolicznej zieleni.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 23,5 mln zł, z czego 12,6 mln zł to środki pochodzące z inicjatywy Jessica. Pozostałą część kwoty stanowią środki własne inwestora oraz fundusze uzyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dzięki realizacji inwestycji mieszkańcom udostępnione zostanie nowoczesne centrum sportowo-rekreacyjne ze zróżnicowaną ofertą zajęć dostosowanych do potrzeb dzieci i młodzieży, dorosłych, jak i osób starszych.

Dno basenu będzie regulowane, aby dostosować możliwości obiektu do umiejętności i wieku jego użytkowników. To pierwsza tego typu pływalnia w województwie pomorskim. Bank Ochrony Środowiska jako Fundusz Rozwoju Obszarów Miejskich identyfikuje, analizuje i ocenia pod względem formalnym i merytorycznym oraz finansuje miejskie projekty zgodnie z celami Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

BOŚ Bank został wybrany w otwartej procedurze przetargowej do zarządzania funduszem w miastach województwa pomorskiego - poza Trójmiastem i Słupskiem - w wysokości ok. 68 mln zł. Oprócz środków Jessica, BOŚ przeznaczył na współfinansowanie tych samych inwestycji dodatkowe 100 mln zł ze środków własnych.

W całej Polsce BOŚ zarządza kwotą ponad 384 mln zł, udostępniając jednocześnie środki własne w wysokości 575 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.