PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 24 mln zł pochłonie rewitalizacja terenów poprzemysłowych w Bytomiu

  • jk    22 sierpnia 2017 - 13:51
Ponad 24 mln zł pochłonie rewitalizacja terenów poprzemysłowych w Bytomiu
Do końca 2019 roku na 30 ha w dolinie rzeki Bytomki powstaną obiekty sportowe, ścieżki rowerowe i piesze z małą architekturą. (fot. UM Bytom)

24,3 mln złotych - na tyle opiewa umowa na rekultywację blisko 30 ha w pobliżu rzeki Bytomki w Szombierkach i Łagiewnikach, którą podpisał Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu z firmą AGC Bytom.
Przypomnijmy, że termin realizacji tej inwestycji stał pod znakiem zapytania, bowiem jeden z oferentów złożył odwołanie od wyników przetargu do Krajowej Izby Odwoławczej. 8 sierpnia KIO oddaliła jego odwołanie, potwierdzając tym samym, że przeprowadzający przetarg – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu – podjął właściwe i zgodne z obowiązującymi przepisami Ustawy Prawo zamówień publicznych działania i decyzje w przedmiotowej sprawie.

Dzięki pozytywnej decyzji KIO, było możliwe podpisanie 17 sierpnia umowy ze zwycięzcą przetargu – firmą AGC Bytom. Realizowany przez OSiR w Bytomiu projekt „Rewitalizacja terenów poprzemysłowych dzielnic Szombierki i Łagiewniki w dolinie rzeki Bytomki” będzie polegał na przywróceniu stanu zbliżonego do naturalnego środowiska poprzez uporządkowanie istniejącej roślinności i nowe nasadzenia.

Do końca 2019 roku na 30 ha w dolinie rzeki Bytomki powstaną obiekty sportowe, ścieżki rowerowe i piesze z małą architekturą. W zagospodarowanie tego terenu wpisywać się będą również oświetlone obiekty sportowe m.in.: ogólnodostępne boiska pokryte trawą, cztery pięciostanowiskowe siłownie plenerowe oraz sześciokilometrowa ścieżka rowerowa dla amatorów MTB (skrót od ang. mountain bike, czyli rower górski).

Rewitalizowany obszar obejmuje tereny od północy - rzeka Bytomka, od południa - ul. Ostatnia i ul. Szyby Rycerskie, od zachodu - ul. Frycza-Modrzewskiego a od wschodu - ul. Łagiewnicka.

Wartość podpisanej umowy opiewa na kwotę 24,3 mln złotych brutto, z czego miasto pokryje 15 proc. tej kwoty, zaś resztę stanowi dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Prace mają ruszyć w czwartym kwartale 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • kris, 2017-08-22 19:13:25

    A co ze skladowiskami smieci ?