PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 30 mln na remonty dróg w podkarpackim

  • PAP    30 listopada 2012 - 17:14
Ponad 30 mln na remonty dróg w podkarpackim

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła uzupełniający nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do rozdysponowania jest ponad 31,1 mln zł. Termin składania wniosków mija 21 grudnia br.
W pierwszym naborze we wrześniu br. do wojewody podkarpackiego wpłynęło 70 wniosków, na łączną sumę ponad 26,1 mln zł. "To mniej niż województwo otrzymało z budżetu państwa na zadania w ramach NPPDL w 2013 r. Dlatego ogłoszony został dodatkowy nabór" - powiedziała w piątek rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś.

Zaznaczyła, że Rada Ministrów zwiększyła w tym tygodniu dofinansowania projektów na modernizację dróg lokalnych z 30 proc. do 50 proc. "Dlatego samorządy mogą wnosić aneksy do wrześniowych wniosków lub składać nowe wnioski" - podkreśliła Oczoś.

Czytaj też: Mniej pieniędzy na schetynówki 

Po zakończeniu uzupełniającego naboru komisja ustali wstępną listę rankingową. Samorządy, które składają nowe wnioski będą mogły wnieść ewentualne zastrzeżenia do wojewody podkarpackiego w ciągu 10 dni od jej publikacji na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pieniądze z NPPDL mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W tym roku rozpoczął się nowy etap tzw. "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.