Ponad 30 mln na remonty dróg w podkarpackim

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła uzupełniający nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do rozdysponowania jest ponad 31,1 mln zł. Termin składania wniosków mija 21 grudnia br.
Ponad 30 mln na remonty dróg w podkarpackim

W pierwszym naborze we wrześniu br. do wojewody podkarpackiego wpłynęło 70 wniosków, na łączną sumę ponad 26,1 mln zł. "To mniej niż województwo otrzymało z budżetu państwa na zadania w ramach NPPDL w 2013 r. Dlatego ogłoszony został dodatkowy nabór" - powiedziała w piątek rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś.

Zaznaczyła, że Rada Ministrów zwiększyła w tym tygodniu dofinansowania projektów na modernizację dróg lokalnych z 30 proc. do 50 proc. "Dlatego samorządy mogą wnosić aneksy do wrześniowych wniosków lub składać nowe wnioski" - podkreśliła Oczoś.

Czytaj też: Mniej pieniędzy na schetynówki 

Po zakończeniu uzupełniającego naboru komisja ustali wstępną listę rankingową. Samorządy, które składają nowe wnioski będą mogły wnieść ewentualne zastrzeżenia do wojewody podkarpackiego w ciągu 10 dni od jej publikacji na stronie internetowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pieniądze z NPPDL mogą być przeznaczone na budowę lub remont drogi, z wyłączeniem prac związanych z infrastrukturą techniczną, taką jak sieci sanitarne i wodociągowe.

Do tej pory na Podkarpaciu w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie tych inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł.

W tym roku rozpoczął się nowy etap tzw. "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja programu pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE