PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 363 mln zł na halę w Krakowie

  • PAP    30 maja 2011 - 13:43
Ponad 363 mln zł na halę w Krakowie

Za 30 miesięcy ma być gotowa hala widowisko-sportowa w Krakowie-Czyżynach – zadeklarował w poniedziałek prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.
„W końcu 2013 roku hala powinna być oddana do użytku. Na 2014 r. mamy już zaplanowane imprezy w tej hali, łącznie z mistrzostwami świata w siatkówce mężczyzn” – powiedział prezydent Majchrowski (zabierz głos/oceń prezydenta) podczas poniedziałkowej uroczystości podpisania aktu erekcyjnego oraz wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego obiektu.

Halę widowiskowo-sportową w krakowskiej dzielnicy Czyżyny zbuduje konsorcjum, którego liderem jest Mostostal Warszawa. Obiekt na około 15 tysięcy miejsc siedzących będzie kosztował ponad 363 mln zł. Kredytować inwestycję ma PKO BP.

Zgodnie z planami w Parku Lotników Polskich w Czyżynach ma powstać nowoczesny, odpowiadający międzynarodowym standardom wielofunkcyjny obiekt, który stanie się areną zawodów sportowych i imprez masowych.

W hali będą mogły odbywać się też np. koncerty, projekcje filmowe i wydarzenia o charakterze społeczno-politycznym. Przewidziano w niej także obszerną przestrzeń wystawienniczo-targową.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Piotr, 2011-06-01 15:28:17

    Nareszcie dobra wiadomość ale radość będzie jak ją zbudują. Czekamy co najmniej od kilkunastu lat.
  • kibic, 2011-05-30 17:18:13

    super,ale ta hala miała już stać od dawna,nie mówiąc o tym że mialy się tam odbywać ME w koszu mężczyzn...pożyjemy zobaczymy.