PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 37 mln za węzeł drogowy w Opolu

  • PAP    26 marca 2012 - 16:26
Ponad 37 mln za węzeł drogowy w Opolu

Firma Ziajka z Wrocławia wygrała przetarg na budowę węzła drogowego, który ma powstać przy skrzyżowaniu obwodnicy północnej Opola i ulic Budowlanych i Sobieskiego - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Opolu. Miasto zapłaci za budowę węzła 37,5 mln zł.
Jak poinformował zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg Mirosław Pietrucha, w ramach tej inwestycji mają powstać: estakada, trzy ronda, pięć kilometrów jezdni oraz tunel podziemny dla pieszych i rowerzystów. Inwestycja ma się zakończyć 30 września 2013 roku.

Ratusz wstępnie wycenił koszt budowy węzła drogowego nad obwodnicą północną na 70 mln zł. Jednak w przetargu cena spadła do 37,5 mln zł. Wygrała go firma Ziajka z Wrocławia.

- Firma (...) ma za sobą wiele realizacji we Wrocławiu (zabierz głos/oceń prezydenta) i dobre opinie. W Opolu (zabierz głos/oceń prezydenta) też kilka lat temu zbudowała skrzyżowanie ulic Ozimskiej i Plebiscytowej, bez opóźnień i zastrzeżeń - poinformował w rozmowie z Pietrucha.

Jego zdaniem niższa niż zakładano cena wykonania to też efekt tego, iż przetarg odbył się na początku roku, gdy firmy nie mają jeszcze pozamykanego kalendarza robót. Nie bez znaczenia jest też ogólna sytuacja na rynku.

- Mniej jest też inwestycji finansowanych ze źródeł unijnych, bo kończy się okres finansowania 2007-2013, więc nie ma już na nie pieniędzy - podsumował Pietrucha.

W przetargu wzięło udział 14 firm.

- Nie pamiętam w ostatnim czasie przetargu, który cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem - zaznaczył.

Skrzyżowanie obwodnicy północnej z ulicami Budowlanych i Sobieskiego to jeden z najbardziej newralgicznych punktów miasta. W godzinach szczytu w tym miejscu tworzą się największe korki. Jest to również ważna inwestycja w kontekście planowanej rozbudowy Elektrowni Opole.

- Jeśli do 2 kwietnia nie wpłynie żaden protest w sprawie rozstrzygnięcia przetargu, miasto podpisze umowę z wykonawcą. Prace powinny ruszczyć około trzech tygodni po podpisaniu umowy - zapowiedział Pietrucha.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.