PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 40 mln na parking wielopoziomowy w Kielcach

  • PAP    27 sierpnia 2012 - 16:09
Ponad 40 mln na parking wielopoziomowy w Kielcach

Prawie 41 mln zł kosztować będzie budowa parkingu wielopoziomowego i zachodniego terminala wejściowego do Targów Kielce. To ostatni etap wartej 170 mln zł rozbudowy ośrodka wystawienniczego, która potrwa do końca 2013 roku.
W poniedziałek targi podpisały umowę na realizację inwestycji z sopocką firmą Betonox, która wygrała przetarg. Jak zapowiedział na konferencji prasowej prezes Targów Andrzej Mochoń, na trzech poziomach parkingu będzie miejsce dla 480 samochodów. W budynku znajdą się też pomieszczenia magazynowe i pracownia plastyczna.

Parking z systemem monitorowania wolnych miejsc ma być gotowy wiosną 2013 roku, a terminal - do końca przyszłego roku. Będzie to ostatni etap wartej 170 mln rozbudowy kieleckiego ośrodka wystawienniczego, współfinansowanej przez UE w ramach programu operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

W ramach rozbudowy powstały dwie hale wystawiennicze, a budowane jest Centrum Kongresowe, które pomieści ponad tysiąc osób. Charakterystycznym elementem centrum będzie 57-metrowa wieża widokowa z salą konferencyjno-bankietową. Budynek ma być gotowy w czerwcu 2013 roku.

Mochoń przypomniał, że Targi Kielce są trzecim, po Brnie i Poznaniu, ośrodkiem targowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizują prawie 70 wystaw rocznie. W 2011 roku w targach wzięło udział ponad 6,4 tys. wystawców, a odwiedziło je ponad 210 tys. zwiedzających. Spółka dysponuje siedmioma halami wystawienniczymi o łącznej powierzchni 36 tys. m kw.

Wśród najważniejszych imprez organizowanych przez Targi Kielce jest Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Techniki Rolniczej Agrotech, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy Plastpol oraz Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego Autostrada-Polska. Gmina Kielce posiada 99,9 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.