Ponad 41 mln rewitalizację

Dziś (22 kwietnia) marszałek Adam Jarubas podpisał z przedstawicielami świętokrzyskich samorządów pre-umowy na realizację 17 świętokrzyskich miast i miasteczek. Łączna kwota dofinansowania to 41,5 mln zł.
Ponad 41 mln rewitalizację

"Rewitalizacja Miasta Kielce - przywrócenie przestrzeni publicznej i otwarcie komunikacyjne historycznego obszaru Stadion-Ogród", "Kompleksowa rewitalizacja przestrzeni sportowo – rekreacyjno - kulturalnej w Opatowie" czy "Rewitalizacja Osiedla Północ w Staszowie" to niektóre z zadań, jakie prowadzone będą w najbliższym czasie, dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Łączna kwota dofinansowania 17 zadań to 41,5 mln złotych.

– Dzisiejsze spotkanie to efekt jednej z ostatnich już decyzji zarządu województwa o podziale pieniędzy z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego – mówił podczas spotkania marszałek Adam Jarubas. Inwestycje związane z rewitalizacją naszych małych ojczyzn są najważniejsze dla mieszkańców, ale nie pozostają też bez wpływu na poprawę atrakcyjności całego regionu. Dlatego gratuluję i jednocześnie dziękuję za te wnioski i życzę szybkiej oraz bezproblemowej ich realizacji – podsumował marszałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE