Ponad 5 mln euro będzie kosztował parking w łódzkiej Manufakturze

- Ponad 5 mln euro kosztować będzie budowa trzypoziomowego parkingu w łódzkim centrum Manufaktura. Ma on zwiększyć o ponad 400 liczbę miejsc postojowych na terenie centrum, a nowa inwestycja ma być gotowa w grudniu tego roku.
Ponad 5 mln euro będzie kosztował parking w łódzkiej Manufakturze

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka centrum Joanna Berlińska, budowa rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Docelowo liczba stanowisk dla samochodów na terenie Manufaktury zwiększy się do 3,5 tys.

Trzypoziomowy parking będzie zlokalizowany od strony ulicy Drewnowskiej, w miejscu jednej z obecnych stref parkowania. Inwestycja zapewni 420 nowych miejsc parkingowych. Projekt zakłada m.in. bezpośrednie połączenie parkingu z budynkiem galerii handlowej, a także wyposażenie obiektu w windy oraz ruchome chodniki.

Na czas trwania budowy obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu - zostaną utworzone parkingi tymczasowe. Z nowych miejsc postojowych kierowcy będą mogli korzystać w grudniu 2014 roku.

Nowa strefa parkingowa została zaprojektowana przez pracownię Sud Architekt Polska. Studio odpowiedzialne było również za koncepcję i nadzór nad projektem przekształcenia dawnej fabryki w centrum.

Otwarte w maju 2006 r. centrum kulturalno-handlowo-rozrywkowe Manufaktura, to efekt realizacji jednego z największych w Europie projektów rewitalizacji XIX-wiecznych obiektów pofabrycznych. Powstało ono w centrum Łodzi, na terenach byłych zakładów bawełnianych fabrykanta Izraela Poznańskiego.

Inwestycja zrealizowana przez francuską firmę Apsys kosztowała 130 mln euro. Na powierzchni 27 ha w kilkunastu pofabrycznych budynkach działają m.in. hipermarkety, galeria handlowa, restauracje, puby i kina. Ponadto wybudowano rynek o łącznej powierzchni 3 ha z najdłuższą w Polsce 250-metrową fontanną. Są też hotel oraz powierzchnie wystawiennicze łódzkiego Muzeum Sztuki. W październiku 2012 r. centrum za 390 mln euro kupił niemiecki Union Investment Real Estate GmbH.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Budowa wielopoziomowych parkingów dla samochodów w pobliżu centrum miasta zwiększa korki na dojazdach do niego. Takie inwestycje nie powinny powstawać za publiczne pieniądze.

Aktywna Mobilność, 2014-04-07 21:29:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE