PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 5 mln zł za pogłębianie Wisły w płockim

  • PAP    20 sierpnia 2013 - 14:12
Ponad 5 mln zł za pogłębianie Wisły w płockim

W ramach pogłębiania Wisły w tym roku w rejonie powiatu płockiego (woj. mazowieckie) zostanie wydobyte około 600 tys. metrów sześc. piasku. Przewidywany koszt tych robót wyniesie 5,2 mln zł - poinformowała Dagmara Kobla Antczak, rzeczniczka starostwa płockiego.
Powołując się na dane Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) w Warszawie, Kobla-Antczak podała, że obecnie trwa pogłębianie koryta Wisły w okolicach Borowiczek - najniżej położonej, prawobrzeżnej dzielnicy Płocka.

Czytaj też: Starosta płocki protestuje przeciwko sposobowi pogłębiania Wisły

Jeszcze w sierpniu rozpocznie się pogłębianie odcinka rzeki na wysokości Dobrzykowa, czyli gminy, która w 2010 r. została dwukrotnie - w maju i czerwcu - dotknięta powodzią. Roboty będą prowadzone przy użyciu sprzętu należącego do RZGW w Warszawie. Z kolei na przełomie sierpnia i września planowane są prace związane z udrożnieniem i pogłębieniem Wisły w okolicach miejscowości Bielino, Pieńków Ośnicki i Ośnica, a następnie w rejonie Płocka, poniżej Mostu Solidarności.

Każdego roku Wisłą na odcinek rzeki w powiecie płockim spływa około 1,5 mln metrów sześc. piasku i żwiru. Celem pogłębiania jest udrożnienie wiślanego koryta w tym rejonie, co zminimalizować ma zagrożenie piętrzenia się wody spływającej z górnego biegu rzeki, a także tworzenia się zatorów lodowych zimą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.