PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 50 mln ze sprzedaży nieruchomości w Krakowie

  • PAP    21 stycznia 2013 - 17:14
Ponad 50 mln ze sprzedaży nieruchomości w Krakowie

Nieruchomości gminne za ponad 52 mln zł sprzedało w zeszłym roku w przetargach miasto Kraków. W tegorocznym budżecie zapisano dochody z tego tytułu w wysokości ponad 73 mln zł.
Zastępca dyrektora ds. informacji Wydziału Informacji, Turystyki i Promocji Miasta Filip Szatanik poinformował, że w zeszłym roku Kraków sprzedał m.in. kilkanaście działek pod zabudowę jednorodzinną i wielorodzinną, głównie w Nowej Hucie i Podgórzu, tereny pod zabudowę mieszkaniowo - usługową (ul. Solna, ul. Halicka, ul. Kostrzewskiego), strychy i garaże oraz lokale mieszkalne.

Czytaj też:  Gdzie najtańsze grunty w Polsce?

Najdrożej sprzedaną nieruchomością była działka zabudowana hotelem Chopin (ul. Przy Rondzie) - nabywca zapłacił za nią prawie 26 mln zł. Mimo kilku prób, miastu nie udało się za to sprzedać dwóch zabytkowych kamienic przy Małym Rynku 5 i 6 w ścisłym centrum Krakowa. Ich ceny wywoławcze wynosiły po kilkanaście milionów złotych.

Czytaj też:  Jak zmieniła się struktura gruntów w Polsce na przestrzeni ostatnich lat?

W tym roku miasto planuje, że dochód z przetargów oraz rokowań dotyczących sprzedaży wyniesie ponad 73 mln zł. Podjęte będą próby sprzedaży kamienic przy Małym Rynku 5 i 6, kamienicy przy ul. Stradomskiej 12-14, połowy kamienicy przy Pl. Wszystkich Świętych 10, działki przy ul. Starowiślnej i Jakuba (pod realizację hotelu lub budynku mieszkaniowego), działki z budynkami użytkowymi przy ul. Syrokomli 21, Św. Stanisława 12, Senatorskiej 9.

W ofercie znajdą się też lokale mieszkalne położone w centrum miasta oraz działki w rejonie ul. Wrocławskiej, Spiskiej, Orawskiej, Długosza i około dwuhektarowy teren przy ul. Tischnera pod budowę hotelu. Aktualne informacje o przetargach dostępne są pod adresem: www.bip.krakow.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.