Ponad 6 mln na salę widowiskową w Łódzkim Domu Kultury

Prawie 6,3 mln zł kosztowała przebudowa i modernizacja sali widowiskowej w Łódzkim Domu Kultury. Według dyrekcji tej instytucji obecnie jest to jedna z najlepiej wyposażonych wielofunkcyjnych sal widowiskowych w środkowej Polsce.
Ponad 6 mln na salę widowiskową w Łódzkim Domu Kultury
Inwestycja została sfinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Po modernizacji sala widowiskowa łódzkiego Domu Kultury liczy 950 m. kw. Wyposażona została w rozsuwane ściany, ruchome kurtyny i mosty ze światłami.

Czytaj też: W łódzkim będzie Regionalna Sieć Kin Cyfrowych

Skomputeryzowany system umożliwia nie tylko sterowanie oświetleniem ogólnym sali, ale także dostosowanie go do wymagań koncertowych, spektakli teatralnych, konferencji.

Zdaniem menedżerki projektu, zastępcy dyrektora łódzkiej placówki, Haliny Bernat, brak stałej sceny i widowni pozwala swobodnie aranżować tak dużą przestrzeń.

"Scena może zostać ustawiona w każdym miejscu, dlatego nie ma stałych krzeseł ani foteli; są one na zapleczu i będą wystawiane, aranżowane w miarę potrzeb widowiskowych. Profesjonalne nagłośnienie koncertowe i konferencyjne powoduje, że będziemy mogli zrobić każdą imprezę" - mówiła w czwartek dziennikarzom Bernat.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE