PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 61 mln zł na rozbudowę lotniska

  • PAP    27 kwietnia 2011 - 11:58
Ponad 61 mln zł na rozbudowę lotniska

Ponad 61 mln zł będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja równoległej drogi kołowania i dróg szybkiego zejścia na lotnisku Jasionka k. Rzeszowa .
Inwestycja jest finansowana ze środków unijnych. Jej zakończenie zaplanowano na pierwszą połowę 2013 r.

„Na lotnisku w Jasionce powstanie równoległa do istniejącej droga kołowania o długości 3200 metrów oraz szerokości 23 metrów. Droga będzie miała niezbędną infrastrukturę techniczna” – – poinformował Łukasz Sikora z Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”.

Dodał, że w ramach projektu powstaną także „dwa łączniki szybkiego zjazdu z drogi startowej oraz trzy łączniki drogi kołowania z drogą startową”.

Wykonawcą inwestycji jest firma Max B”gl Polska sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie. Zawarty w kwietniu kontrakt ma być zrealizowany w ciągu 24 miesięcy.

W ubiegłym roku lotnisko w Jasionce k. Rzeszowa odprawiło ponad 450 tys. pasażerów. Oznacza to prawie 19-procentowy wzrost w porównaniu do 2009 r.

Podrzeszowskie lotnisko obsługuje obecnie połączenia krajowe i międzynarodowe m.in. do Londynu, Nowego Jorku (od czerwca do września), Frankfurtu, Barcelony – Giron, Warszawy. Trasy obsługiwane są przez Ryanair, LOT, Lufthansę oraz Jet Air.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.