Ponad 62 mln zł na podkarpackie drogi

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do rozdysponowania jest ponad 62 mln zł. Samorządy mogą składać wnioski do 30 września.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, kwota przyznana Podkarpaciu podzielona zostanie po połowie na drogi gminne i powiatowe. "Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch" - dodała.

Samorządy mogą starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok. Maksymalna kwota dofinansowana może wynieść 3 mln zł.

Czytaj też: Ponad 1 mld zł na mieszkalnictwo, drogi i kolej

Oczoś-Błądzińska zaznaczyła, że w ramach programu mogą być wykonywane m.in. remonty dróg, a także inne prace służące poprawie bezpieczeństwa drogowego. "Pieniądze nie mogą być natomiast wydatkowane na infrastrukturę, która nie jest związana z drogą. Chodzi np. o sieci sanitarne czy gazowe" - zastrzegła rzeczniczka.

Dotychczas na Podkarpaciu w ramach NPPDL wyremontowano ponad 900 km dróg za ponad 260 mln zł.

Czytaj też:  Więcej samorządów otrzyma pieniądze na drogi lokalne

W 2012 r. rozpoczął się nowy etap tzw. "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja NPPDL pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE