PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 62 mln zł na podkarpackie drogi

  • PAP    5 września 2014 - 20:00

Wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła nabór wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (NPPDL). Do rozdysponowania jest ponad 62 mln zł. Samorządy mogą składać wnioski do 30 września.




Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś-Błądzińska, kwota przyznana Podkarpaciu podzielona zostanie po połowie na drogi gminne i powiatowe. "Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania tylko jednego zadania, a powiat ziemski - nie więcej niż dwóch" - dodała.

Samorządy mogą starać się o dotację w wysokości do 50 proc. inwestycji drogowych planowanych na 2015 rok. Maksymalna kwota dofinansowana może wynieść 3 mln zł.

Czytaj też: Ponad 1 mld zł na mieszkalnictwo, drogi i kolej

Oczoś-Błądzińska zaznaczyła, że w ramach programu mogą być wykonywane m.in. remonty dróg, a także inne prace służące poprawie bezpieczeństwa drogowego. "Pieniądze nie mogą być natomiast wydatkowane na infrastrukturę, która nie jest związana z drogą. Chodzi np. o sieci sanitarne czy gazowe" - zastrzegła rzeczniczka.

Dotychczas na Podkarpaciu w ramach NPPDL wyremontowano ponad 900 km dróg za ponad 260 mln zł.

Czytaj też:  Więcej samorządów otrzyma pieniądze na drogi lokalne

W 2012 r. rozpoczął się nowy etap tzw. "schetynówek". Zakłada się, że w całym kraju druga edycja NPPDL pozwoli na przebudowę, budowę oraz remont nieco ponad 13 tys. km dróg lokalnych do końca 2015 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.