PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 7 mln za remont rybnickiej ulicy

  • AW    16 czerwca 2014 - 09:43
Ponad 7 mln za remont rybnickiej ulicy

Ulica Rudzka w Rybniku przejdzie remont. Ze względu na zły stan nawierzchni, liczne dziury i koleiny, będzie to kompleksowa modernizacja odcinka Rudzkiej na długości 1,9 km.
Prace na ul. Rudzkiej zakończą się w kwietniu przyszłego roku. Wartość inwestycji wynosi 7,2 mln zł netto (8,8 mln zł brutto).

Inwestycja na ul. Rudzkiej to dobra wiadomość dla mieszkańców Chwałęcic, którzy od dłuższego czasu czekali na remont, a teraz zyskają lepszy dojazd w kierunku centrum Rybnika. Poprawi się też bezpieczeństwo na remontowanym odcinku.

- Ulica zostanie całkowicie przebudowana na długości 1,9 km - mówi Adrian Duda, menadżer projektu firmy Skanska, która na zlecenie miasta wykona remont. - Wykonamy nową konstrukcję drogi oraz cichą nawierzchnię z dodatkiem gumy, dzięki czemu sąsiedztwo ulicy będzie mniej uciążliwe dla mieszkańców.

Powstanie nowe oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa. Przebudowane będą sieci wodociągowa, teletechniczna i elektroenergetyczna oraz sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ulicą Czecha.

W ramach prac zleconych przez Urząd Miasta Skanska wykona nowe chodniki wzdłuż ul. Rudzkiej, zjazdy do posesji i pobocza.

- Na inwestycji zyskają rowerzyści - podkreśla Adrian Duda. - Wybudujemy ścieżkę rowerową o nawierzchni bitumicznej.

Ulica Rudzka wzbogaci się o zatoki z kostki granitowej. - Prace budowlane będziemy prowadzić przy częściowym zamykaniu odcinków ulicy - dodaje Adrian Duda.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.