PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad dwa lata na wybudowanie ostatniego odcinek zachodniej obwodnicy Poznania

  • PAP    12 kwietnia 2013 - 19:44
Ponad dwa lata na wybudowanie ostatniego odcinek zachodniej obwodnicy Poznania

Umowę na zbudowanie pięciokilometrowego odcinka drogi ekspresowej S11 podpisała w piątek firma Skanska. Odcinek między węzłami Poznań Rokietnica i Poznań Tarnowo Podgórne połączy już wcześniej oddane do ruchu fragmenty Zachodniej Obwodnicy Poznania.
Jak poinformowała w piątek Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, podpisana umowa opiewa na kwotę 107,8 mln zł.

"Ostatni odcinek obwodnicy Poznania zostanie zbudowany w ciągu 14 miesięcy. W tym czasie powstaną m.in. dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę, wraz z pasami awaryjnymi na łącznej długości ok. 5,3 km, oraz węzeł Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki z drogą ekspresową S11" - poinformowała.

Umowa obejmuje też zbudowanie trzech obiektów inżynierskich i sieci dróg dojazdowych. Powstaną również urządzenia odwadniające i odprowadzające wody deszczowe, oświetlenie drogowe, zabezpieczenia akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa i organizacji ruchu.

Jak podała Cieślak, firma wyremontuje także nawierzchnię drogi krajowej nr 11 na niemal dwukilometrowym dojeździe do zachodniej obwodnicy Poznania.

Obwodnica będzie w sumie miała 27 km długości. Budowana była etapami. Pierwszy - południowy, 14-kilometrowy odcinek, prowadzący ze Swadzimia do węzła autostradowego Głuchowo, oddano przez mistrzostwami Euro 2012. Tuż przed 1 listopada ubiegłego roku oddano do użytku północny odcinek, o długości 7,7 km.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.