PARTNER PORTALU
  • BGK

Poprawią estetykę krajowych cmentarzy

  • PAP/Puls Biznesu    29 października 2013 - 08:11
Poprawią estetykę krajowych cmentarzy

Trzej architekci z Gdańska chcą przełamać tabu i poprawić estetykę krajowych cmentarzy. W tym celu założyli spółkę Aeon Form i planują zająć się projektowaniem oraz wykonawstwem designerskich trumien, urn i nagrobków.
Zespół zwyciężył już w konkursie "Go Creative. Biznes na start", organizowanym przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, promującym kreatywną przedsiębiorczość. A najnowszy sukces to pierwsze miejsce w krajowym etapie "Creative Business Cup". 18-20 listopada firma weźmie udział w finałowych zmaganiach w Kopenhadze, gdzie czeka ją rywalizacja z reprezentantami 40 krajów - informuje "Puls Biznesu".

Dostępne na rynku nagrobki czy trumny są zwykle wykonywane według szblonów, zalewają nas też tanie wyroby funeralne z Chin. Architekci z Trójmiasta chcą realizować indywidualne zamówienia, projekty odpowiadające estetyce klientów, nawiązujące do życia zmarłych. Nie zamierzają ograniczyć się do działalności w Polsce. Chcą wejść z biznesem zwłaszcza do krajów anglosaskich, w tradycji których akceptuje się przechowywanie prochów zmarłych w domu.

Firma jest gotowa także podjąć się realizacji projektów związanych z pochówkiem domowych zwierząt, informuje "Puls Biznesu".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.