Porozumienie w sprawie A2 tuż-tuż

  • lubuskie.pl
  • 11-01-2012
  • drukuj
Są już pierwsze efekty rozmów lubuskiej marszałek Elżbiety Polak z wiceministrem infrastruktury. Ministerstwo zapewniło o współpracy w zakresie negocjowanego porozumienia pomiędzy powiatem Międzyrzeckim, gminą Trzciel, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz samorządem województwa.
Porozumienie w sprawie A2 tuż-tuż

Lubuski urząd marszałkowski otzrymał pismo z GDDiA potwierdzające gotowość podpisania porozumienia. Porozumienie zostanie podpisane po wielu etapach uzgodnień i negocjacjach samorządów i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która na swój udział w projekcie nie miała zagwarantowanych środków.

- Wiceminister nie widzi żadnych przeszkód. Dzisiaj otrzymaliśmy zaakceptowane przez GDDKiA porozumienie w całości. Myślę, że lada dzień je podpiszemy i ruszymy z budową - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami marszałek Elżbieta Polak (sprawdź jej notowania/zabierz głos)

Obwodnica miasta Trzeciela (w tym dwa ronda) pochłonie blisko 10 mln zł i powstanie do połowy 2014 roku.

Planowany harmonogram działań:

- Styczeń 2012 r. – podpisanie porozumienia przez strony (razem z GDDKiA);

- Marzec  2012 r. – zakończenie  przetargu na wykonanie dokumentacji technicznej;

- Listopad 2013 r. – uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji i rozpoczęcie budowy;

- Grudzień 2014 r. – zakończenie inwestycji.

Pięć zjazdów w 2013 roku

- Potrafimy skutecznie działać. Gdyby nie zaangażowanie Zarządu Województwa Lubuskiego mielibyśmy tylko trzy, a nawet dwa zjazdy – powiedział tymczasem wicemarszałek Jarosław Sokołowski. Jednocześnie przypomniał, że w lubuskiem są cztery zjazdy z autostrady: w Trzcielu, Torzymiu, Rzepinie i Świecku. Co ważne, w chwili oddania budowanego odcinka S3, kolejny zjazd pojawi się w Jordanowie. I na tym się nie skończy. Do 2030 roku ma powstać także zjazd w Myszęcinie. – Samorząd ma za zadanie poprawę komunikacji dróg wojewódzkich. W Krajowej Rezerwie Wykonania jest zarezerwowanych na te zadania 20 mln zł – dodał.

Czytaj też: Wielka ucieczka z darmowej A2

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

wszyscy są zaskoczeni....

Trąbaliński, 2012-01-11 20:52:56 odpowiedz

Tuż-tuż! Tak,tak! Dla jednych oczywiste a dla innych zrozumiałe! Dobre i to...Tak nawiasem mówiąc, efekty przerosły moje,najśmielsze oczekiwania.Taka obfitość koncepcji!!!

Tamala, 2012-01-11 18:25:45 odpowiedz

to zrozumiałe!!!!

Rozb.jnik, 2012-01-11 18:12:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE