PARTNER PORTALU
  • BGK

Port i nabrzeże zyskają nowy blask

  • PAP    18 grudnia 2011 - 17:44
Port i nabrzeże zyskają nowy blask

Port i nabrzeże Wisły w Grudziądzu przejdą rewitalizację, dzięki czemu dawne tereny przemysłowe służyć będą rekreacji i turystyce.
Władze miasta zawarły umowę z Mostostalem Warszawa SA, który wygrał przetarg na wykonanie prac związanych z rewitalizacją portu i nabrzeża Wisły. Wartość kontraktu wynosi 29,3 mln zł.

„Grudziądz ponownie otworzy się na Wisłę, a nabrzeże zyska nowe, atrakcyjne funkcje. Rewitalizacja powinna zakończyć się w ciągu 17 miesięcy” – powiedział prezydent miasta Robert Malinowski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Umowa obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na przebudowie istniejących umocnień, budowę przystani jachtowej i wioślarskiej z centrum szkoleniowym oraz placem dla samochodów kempingowych, przygotowanie terenów rekreacyjnych i spacerowych. Powstanie też kładka dla pieszych i rowerzystów, która połączy brzegi wejścia do portu.

Wykonawca jest zobowiązany do rozbiórki istniejących obiektów, zagospodarowania terenu, ustawienia ławek i stojaków dla rowerów, ułożenia instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektroenergetycznej, a także zainstalowania oświetlenia.

Przebudowa portu i nabrzeża Wisły jest drugim etapem programu rewitalizacji i adaptacji obszaru poprzemysłowego w Grudziądzu. Pierwszy etap, obejmujący przebudowę ul. Portowej na odcinku od ul. Marcinkowskiego do ul. Gdańskiej, a także Trasy Portowej, już został zakończony.

Całkowity koszt przedsięwzięcia, rozłożonego na dwa etapy, wyniesie prawie 44 mln zł, z czego przeszło 19 mln zł to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • PO TO..., 2011-12-18 23:23:58

    Jak cos jest przywrócone do życia ,to tak,jakby się na nowo urodziło! Trzeba to podwójnie cenić i szanować!
  • SARN A., 2011-12-18 20:47:44

    Wszystko po rewitalizacji olśniewa blaskiem.