PARTNER PORTALU
  • BGK

Port lotniczy Kraków-Balice teraz z większym terminalem

  • MN    20 grudnia 2016 - 10:39
Port lotniczy Kraków-Balice teraz z większym terminalem
W uroczystości otwarcia terminalu wziął udział minister infrastruktury. (fot. mib.gov.pl)

• Zakończyła się przebudowa i modernizacja przepustowości Portu Lotniczego Kraków-Balice.
• Prace przy krakowskim terminalu rozpoczęły się w kwietniu 2013 roku.
• Łączny koszt inwestycji wyniósł 415 mln zł.
Przebudowa i rozbudowa terminalu rozpoczęła się w kwietniu 2013 roku. W połowie września 2015 r. przeprowadzono odbiory techniczne oraz testy nowo wybudowanej części terminalu. II etap inwestycji, czyli budowę łącznika pomiędzy starym i nowym obiektem oraz przebudowę dawnej hali odbioru bagażu oddano do użytku w lipcu 2016 r. Trzeci i ostatni etap obejmował modernizację hali odpraw w starym budynku terminalu. Oddawany do użytku obiekt jest cztery razy większy niż przed rozbudową.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania terminalu. Inwestycja umożliwi pasażerom korzystanie z nowoczesnego obiektu, który zapewnia komfort i bezpieczeństwo podróży – powiedział w trakcie uroczystości otwarcia terminalu minister Andrzej Adamczyk.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a wyposażenie terminalu w infrastrukturę bezpieczeństwa - ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (także w ramach POIiŚ).

Łączny koszt budowy terminalu, wraz z systemem transportu i kontroli bagażu oraz urządzeniami do kontroli bezpieczeństwa, wyniósł 415 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.