PARTNER PORTALU
  • BGK

Porządzą parkiem technologicznym

  • www.esosnowiec.pl (Teresa Szczepanek)    30 lipca 2012 - 08:57
Porządzą parkiem technologicznym

Jest porozumienie w sprawie zarządzania Parkiem Naukowo – Technologicznym w Sosnowcu. Jego zarządcą będzie Agencja Rozwoju Lokalnego.
Długo nie było wiadomo, kto będzie zarządcą Parku Naukowo – Technologicznego. Podjęcie decyzji odwlekano w czasie. Wreszcie oferta ARL została zaakceptowana przez władze miasta.

– Czeka nas bardzo dużo pracy. Spada na nas ogromna odpowiedzialność, bowiem umowa zakłada zarządzanie blisko 40 milionowym majątkiem. Oczywiście jest to przedsięwzięcie bardzo prestiżowe i mam nadzieję, że budowanie marki Agencji Rozwoju Lokalnego w oparciu o Park Naukowo – Technologiczny w przeciągu kilku najbliższych lat da dobre efekty – mówi prezes ARL, Grzegorz Dąbrowski.

Agencja będzie teraz kreowała życie gospodarcze w obrębie parku. Jak twierdzi jej prezes, priorytetem dla ARL będzie zapełnienie Parku Naukowo – Technologicznego najemcami, którzy będą na tym terenie funkcjonować, i z którymi ARL będzie współpracowała.

– Zaczniemy niebawem przejmować obiekty. Pracujemy nad zbudowaniem zespołu, który zajmie się organizacją pracy w PN-T. Najważniejsze będą dla nas działania PR i promocyjne – zapowiada prezes.

– Niebawem zaczniemy rozsyłać pierwsze oferty. Mam nadzieję, że najemcy pojawią się na terenie Parku Naukowo -Technologicznego najszybciej jak tylko będzie to możliwe – dodaje.

Na terenie byłej KWK Niwka – Modrzejów dwa wyremontowane budynki czekają na najemców. Ich powierzchnia to 9600 mkw. dawna kopalniana dyspozytornia i budynek, w którym mieściła się łaźnia. Dotychczas zainteresowanie działalnością na terenie PNT wyraziło wiele podmiotów.

Zdaniem Elżbiety Pająk – Gruszczyńskiej, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich sosnowieckiego magistratu, na terenie parku mają działać firmy i instytucje o innowacyjnym charakterze, swoją działalnością wdrażające postęp techniczny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.