PARTNER PORTALU
  • BGK

Posłowie chcą informacji o korupcji

  • PAP    1 marca 2013 - 13:06
Posłowie chcą informacji o korupcji

Solidarna Polska chce informacji rządu nt. stanu realizacji projektów infrastrukturalnych, sposobu ich kontroli i zwalczania korupcji w związku z inwestycjami realizowanymi w naszym kraju.
To pokłosie ostatnich publikacji mediów m.in. o korupcji przy budowie dróg. Szef klubu SP Arkadiusz Mularczyk powołał się podczas konferencji prasowej w Sejmie m.in. na piątkowe publikacje „Gazety Wyborczej" - która napisała, że „złodziejstwo i korupcja na budowie polskich dróg przyjęły rozmiary, w które trudno uwierzyć" - oraz „Rzeczpospolitej" - która podała, powołując się na raport CBA, że „informatyzacja czy przydział środków z UE to obszary, w których może w 2013 r. dochodzić do wielkiego łapownictwa".

Czytaj też: Wielkie łapownictwo w inwestycjach      

„W dniu dzisiejszym widzimy, jaki jest efekt (...) odpuszczenia walki z korupcją i przestępczością. Tym efektem jest największa dotychczas w historii skala korupcji przy zamówieniach publicznych, największy wyciek środków publicznych do różnego rodzaju cwaniaków" - oświadczył szef klubu SP.

Czytaj też: Złodziejstwo i korupcja na drogach

Zapowiedział, że Solidarna Polska jeszcze w piątek złoży w Sejmie wniosek o informację rządu na temat stanu realizacji projektów infrastrukturalnych, a także sposobu ich kontroli, nadzoru i zwalczania korupcji w związku z inwestycjami realizowanymi w naszym kraju.

„W Polsce są najdroższe autostrady, stadiony, lotniska. Ale to jeszcze nic, że one są najdroższe. Największym problemem jest to, że inwestycje po kilku miesiącach, roku, dwóch latach nie nadają się do użytkowania" - powiedział.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.