Posłowie za budową tunelu w Świnoujściu

Posłowie komisji infrastruktury domagają się od rządu i resortu infrastruktury podjęcia zdecydowanych działań w sprawie budowy tunelu drogowego w Świnoujściu między wyspami Wolin i Uznam.
Posłowie za budową tunelu w Świnoujściu

W czwartek przyjęli dezyderat w tej sprawie. Świnoujście leży na kilkudziesięciu wyspach, z których trzy – Uznam, Wolin i Karsibór – są zamieszkałe.

Na wyspie Uznam znajduje się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska, jest to najbardziej zaludniony fragment miasta. Część Świnoujścia, która leży na wyspie Wolin pełni funkcję dzielnicy przemysłowej.

Między wyspami Wolin i Uznam nie ma połączenia drogowego (ani mostu, ani tunelu), mieszkańcy korzystają z promów. Budowa tunelu między wyspami jest w planach rządu, ale w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 przyjętym przez Radę Ministrów w styczniu br. tunel znalazł się dopiero na liście inwestycji, których realizacja jest możliwa po 2013 r.

Posłowie komisji stwierdzili w dezyderacie konieczność kontynuacji przygotowywania inwestycji, jako niezbędnej dla rozwoju miasta i regionu.

Komisja domaga się także zabezpieczenia w budżecie państwa ok. 10 mln zł w latach 2012-2013 na pokrycie kosztów prac przygotowawczych.

„Szybka i sprawna budowa tunelu pod rzeką Świną, mającego połączyć wyspę Uznam z wyspą Wolin, jest wyborem racji stanu i ważną gwarancją stabilnego wzrostu gospodarczego regionu Pomorza Zachodniego.

Obowiązkiem władz państwa jest pełne popieranie takich inicjatyw i znajdywanie odpowiednich środków na ich realizację” – czytamy w dezyderacie.

Adresat dezyderatu nie ma obowiązku spełnienia postulatów komisji, jego obowiązkiem jest udzielenie odpowiedzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Moze lepiej zrobic tunel pod Gazociagiem Nord ? Wtedy beda mogly przeplynac do Swinoujscia nasze statki.

autoidea, 2011-07-15 14:07:06 odpowiedz

Kochamy tych naszych wybrańców,czyż nie?

bezimienny, 2011-07-14 22:02:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE