Postawili krzyżyk na zakopiance

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 09-04-2010
  • drukuj
Klamka zapadła: nowoczesnej drogi z Krakowa w Tatry w najbliższych latach nie będzie.
Postawili krzyżyk na zakopiance

Jak podaje „Rzeczpospolita”, szanse na modernizację newralgicznego odcinka od Nowego Targu do Zakopanego właśnie znikły. Górale z Federacji Ochrony Podhala, którzy nie zgadzali się na wyburzenia i wykup ich domów, a także bali się utraty dochodów spowodowanych odgrodzeniem ich ekranami akustycznymi od kierowców, postawili na swoim.

Ich zdaniem nie określono wpływu inwestycji na środowisko i warunki życia ludzi. Najpierw wygrali w sądzie administracyjnym, a teraz ich zwycięstwo potwierdził Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska – ostatecznie uchylając niezbędną przy przebudowie decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych.

Członkowie federacji mówią, że zamiast w zakopiankę trzeba inwestować w model rozproszonej komunikacji na Podhalu, w tym w poszerzenie istniejących lokalnych dróg czy modernizację skrzyżowań.

Wicemarszałek małopolskiego Roman Ciepiela uważa, że modernizacja zakopianki jest niezbędna. Województwo zamierza ją odciążyć m.in. przez wykorzystanie ruchu kolejowego między Nowym Targiem a Zakopanem i rozbudowę nowotarskiego lotniska – informuje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

do austrii szybciej dojadę niż do Zakopanego bravoooo Bardzo mądrzy górale z federacji ochrony Podhala chyba przed dudkami

cepr, 2010-04-12 14:45:04 odpowiedz

Brawo Galicja! Brawo! Jeżeli dalej będziecie przejmować się góralami i ich sknerstwem i dbaniem o interes własnego zagonu to daleko nie zajedziecie! Po za tym już Wam uciekają turyści na: Słowację i do ,,Beskidzkiej 5." Po za tym potwierdziło się w 1000% to, że Małopolanie potrafią tylko... mnóstwo gadać i pienić się, ale jak przyjdzie co do czego - do jakiejś konkretnej roboty to nic z tego bo kłótnie, bo to, bo tamto! I jeszcze jedno: w sprawie nowotarskiego lotniska - żadnych marzeń Panowie! Żadnych marzeń! Lotniska w Nowym Targu nie będzie choćbyście stanęli na głowie! Nie będzie! Od tego roku wybieram ,,Beskidzką Piątkę". Nie umiecie sami zadbać o własny interes? O sprawny transport z Krakowa? To Wasz problem - nie mój. Ja pieniądze zostawię gdzie indziej - zresztą pewnie nie tylko ja:) rozwiń

Zły turysta z pólnocy Polski, 2010-04-09 23:45:05 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE