PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszerzą wylot z Konstancina

  • www.Konstancin24.eu    11 sierpnia 2011 - 12:36
Poszerzą wylot z Konstancina

Rozpoczęły się długo oczekiwane prace przy poszerzeniu krótkiego, wąskiego odcinka ulicy Drewny, który dotychczas oddzielał nową dwupasmówkę w Konstancinie-Jeziornie od trasy po stronie Powsina.
Prace, które potrwają do końca sierpnia 2011 roku, na zlecenie warszawskiego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych realizuje Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Już po wakacjach kierowcy przejadą nową trasą przez Konstancin. Ulica Warszawska, na odcinku od wjazdu do miejscowości do ul. Mirkowskiej, będzie miała dwie jezdnie. Dwupasmówka nie będzie kończyła się na granicy gminy z Warszawą, jak to wyglądało dotychczas.

Przy wylocie z miasta już trwają prace przy poszerzeniu zawężenia między ulicami Drewny a Warszawską. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich miał doprowadzić dwupasmówkę tylko do granicy Konstancina z Warszawą. Resztę (ok. 150 m) na swoim terenie miała wykonać stolica. Jednak krótki fragment od kilku miesięcy budził spore kontrowersje wśród mieszkańców i wywoływał zamieszanie wśród stołecznych i wojewódzkich urzędników, którym nie udało się wcześniej dojść do porozumienia i skoordynować prac.

Zdaniem warszawskich urzędników wina za tymczasowe komplikacje leżała po stronie województwa. Na podstawie porozumień zawartych między samorządami, w grudniu Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przekazał stolicy projekt inwestycji.

Dokumentacja miała być kompletna, by miejskie służby mogły od razu przystąpić do pracy. Jednak Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie wyjaśniał, że dokumentacja była nieaktualna i wymagała wcześniej nieprzewidzianych prac projektowych. Dlatego też prace budowlane rozpoczęły się z poślizgiem.

Najpierw na terenie sąsiadującym z drogą pojawiło się zaplecze budowy – ogrodzony barak oraz przenośna toaleta. Następnie wyznaczono krzaki do wycięcia i pojawiły się koparki oraz wywrotki. W poniedziałek 1 sierpnia oficjalnie ruszyły prace i już widać pierwsze ich efekty.

Teren na którym powstanie nowy pas jezdni został rozkopany. W ramach zadania dobudowana zostanie druga jezdnia o dwóch pasach ruchu, co pozwoli na wyeliminowanie zwężenia na drodze do Powsina, Konstancina i Góry Kalwarii.

Obok jezdni powstanie również fragment ścieżki rowerowej, która będzie połączona z istniejącym ciągiem, biegnącym do Wilanowa. Prace zostaną ukończone jeszcze w sierpniu i wtedy cała dwupasmówka (do ul. Mirkowskiej) zostanie otwarta dla kierowców.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.