PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszerzają funkcje uzdrowiskowe Sopotu m.in. o nowe baseny solankowe

  • PAP/JS    21 lutego 2018 - 22:14
Poszerzają funkcje uzdrowiskowe Sopotu m.in. o nowe baseny solankowe
W planach jest powstanie kolejnego basenu solankowego (fot. pixabay.com)

Sopot stawia na solanki i poszerza funkcje uzdrowiskowe miasta. Przy Sopockim Klubie Żeglarskim będą mogły powstać baseny solankowe.
Obszar ten zajmuje powierzchnię 1,1 hektara. Obecnie znajduje się tam mini golf i parking. Nowy plan zagospodarowania, przyjęty przez radnych umożliwia dla tego terenu prowadzenie funkcji sportowych, lecznictwo uzdrowiskowe, rekreację i wypoczynek oraz baseny solankowe - informuje Radio Gdańsk.

Jak wyjaśnia prezydent Sopotu Jacek Karnowski, władze miasta chcą, aby powstał tu obiekt, który będzie służył poprawie zdrowia. Mowa przede wszystkim o alergiach, chorobach skóry, układu oddechowego i chorobach narządów ruchu.

Solanka sopocka wykorzystywana jest w Szpitalu Reumatologicznym, gdzie znajduje się basen solankowy, oraz na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Korzysta z niej też Camping Sopot 34, gdzie mieści się solankowe jacuzzi i sanatorium Leśnik oferujące kąpiele solankowe. W planach jest powstanie kolejnego basenu solankowego w ramach ośrodka, który zbuduje Fundacja Sport na Zdrowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.