PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszukają inwestora spalarni

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    29 listopada 2011 - 07:28
Poszukają inwestora spalarni

Spalarnia śmieci na Pomorzu powinna funkcjonować już od początku 2013 roku, a powstanie prawdopodobnie dopiero w 2019 roku.
Takie może być opóźnienie w budowie jednego z najważniejszych i największych w województwie pomorskim (zabierz głos/oceń marszałka województwa) obiektu gospodarowania odpadami komunalnymi – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Spalarnia – a ściślej zakład termicznego zagospodarowania odpadów – wypadła z listy projektów mających zapewnione unijne dofinansowanie.

Podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta), Maciej Lisicki, wiceprezydent miasta, powiedział, że umieszczenie spalarni przy wysypisku w Gdańsku Szadółkach jeszcze nie jest przesądzone.

Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska, prezes zarządu Związku Miast i Gmin Morskich, poinformował zebranych, że przygotowania do budowy mogą zacząć się za półtora roku – wtedy ruszy projektowanie i zaczną się poszukiwania inwestora, chętnego zrealizować tę inwestycję w ramach PPP – partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli we współpracy z gminą Gdańsk – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gd, 2011-12-15 16:26:02

    Miejmy nadzieję że ta spalarnia nie powstanie. A przynajmniej nie w Gdańsku-Południe, bo i takie pomysły na lokalizację swego czasu powstały