Poszukają inwestora spalarni

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki
  • 29-11-2011
  • drukuj
Spalarnia śmieci na Pomorzu powinna funkcjonować już od początku 2013 roku, a powstanie prawdopodobnie dopiero w 2019 roku.
Poszukają inwestora spalarni
Takie może być opóźnienie w budowie jednego z najważniejszych i największych w województwie pomorskim (zabierz głos/oceń marszałka województwa) obiektu gospodarowania odpadami komunalnymi – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Spalarnia – a ściślej zakład termicznego zagospodarowania odpadów – wypadła z listy projektów mających zapewnione unijne dofinansowanie.

Podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Gdańsku (zabierz głos/oceń prezydenta), Maciej Lisicki, wiceprezydent miasta, powiedział, że umieszczenie spalarni przy wysypisku w Gdańsku Szadółkach jeszcze nie jest przesądzone.

Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska, prezes zarządu Związku Miast i Gmin Morskich, poinformował zebranych, że przygotowania do budowy mogą zacząć się za półtora roku – wtedy ruszy projektowanie i zaczną się poszukiwania inwestora, chętnego zrealizować tę inwestycję w ramach PPP – partnerstwa publiczno-prywatnego, czyli we współpracy z gminą Gdańsk – informuje „Dziennik Bałtycki”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Miejmy nadzieję że ta spalarnia nie powstanie. A przynajmniej nie w Gdańsku-Południe, bo i takie pomysły na lokalizację swego czasu powstały

gd, 2011-12-15 16:26:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE