PARTNER PORTALU
  • BGK

Potrzebny inwestor do bajkowego parku

  • PAP/Puls Biznesu    16 października 2013 - 07:23
Potrzebny inwestor do bajkowego parku

Upada spółka, która miała w Grodzisku Mazowieckim budować bajkowy park rozrywki.
A miało być tak pięknie: największy w Polsce kryty park wodny, 24 rollercoastery, pięć tematycznych krain rozrywki, karuzele, widowiska, dwa hotele, restauracje oraz tysiąc miejsc pracy - razem za 750 mln euro. Wszystko to odpływa w nicość. Peter Jan Mulder, inwestor i prezes Adventure World Warsaw, właśnie złożył wniosek o likwidację całej grupy - informuje "Puls Biznesu". .

Od kiedy o śmiałym projekcie parku rozrywki zrobiło się głośno, jego inwestor zapewniał, że ma zabezpieczenie finasowe. Nie ujawniał jednak źródeł, co budziło wątpliwości co do realności projektu, pisze "PB". Media roztaczały więc wokół inwestycji "brzydki zapach", jak to określił Mulder, obwiniając środki przekazu o znaczną część kłopotów inwestora.

Choć w Grodzisku nie udało się zrealizować takiego projektu ani z Michaelem Jacksonem ani Peterem Mulderem, to w miejscowym ratuszu nadzieja nie gaśnie. Twierdzą tam, że upadłość spółki nie przekreśla samej inwestycji, bo samorząd ma uchwalony plan miejscowy, gotowy projekt, scaloną ziemię i ważne pozwolenia na budowę. Tylko gdzie teraz szukać inwestora?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.