PARTNER PORTALU
 • BGK

Poważne opóźnienia na białostockim stadionie

 • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Białystok    6 kwietnia 2011 - 08:36
Poważne opóźnienia na białostockim stadionie

Termin oddania do użytku wznoszonych już od dziewięciu miesięcy trybun stadionu miejskiego, który mija z końcem czerwca, jest zupełnie nierealny.
Inwestor Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wciąż żąda od wykonawcy nowego harmonogramu prac – informuje białostocka „Gazeta Wyborcza”.

W czerwcu Eiffage Budownictwo planowało zakończyć wznoszenie nowych trybun na około połowie przebudowywanego stadionu – od strony ul. Ciołkowskiego i bazaru przy Kawaleryjskiej.

W połowie kwietnia Eiffage ma przedstawić aktualny harmonogram prac. A miał być gotowy do końca marca. Tak więc poślizg pojawia się nawet przy ustalaniu kolejnych terminów przekazania dokumentów.

Wykonawca cały czas stara się wpłynąć na korzystne dla siebie (powodujące oszczędności) zmiany w projekcie, który akceptował podczas przetargu. Chodzi m.in. o konstrukcję dachu.

Stadion od początku „łapie” poślizgi. Najpierw miasto nie mogło podpisać umowy z pracownią projektową profesora Stefana Kuryłowicza, która wygrała przetarg na opracowanie dokumentacji stadionowej.

Następnie miesiącami przesuwało się rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę. I gdy wydawało się, że po podpisaniu umowy z Eiffage nic nie będzie już stało na przeszkodzie, to okazało się, że nagle posypały się wszelkie harmonogramy.

Według pierwszych harmonogramów – przedstawianych w chwili ogłaszania konkursu na projekt, cały obiekt miał być gotowy w październiku 2011 r., zaś w roku 2012 miały zostać tu nawet rozegrane Mistrzostwa Europy Oldboyów oraz Mistrzostwa Europy Kibiców – czyli dwie imprezy towarzyszące Euro 2012 – informuje białostocka „Gazeta Wyborcza”

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • psychofan, 2011-04-06 10:40:57

  Jak? Nie emocjonować sie? Zaangażowany kibic i obywatel ma sie nie przejmować? To chyba już jakiś obłęd !!!
 • Obrońca urzędników, 2011-04-06 10:33:11

  Nie ma się co emocjonować, bo widocznie jest konkretny powód opóźnień. nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem i nikt nie ma na to wpływu.
 • Waligóra, 2011-04-06 09:38:37

  Mimo wielkich starań niestety jest pewnym, że nie dają rady.